Ознака: рекорд
Регион

И Бугарија ги урива црните рекорди-Нови 2.760 заболени и 36 починати од Ковид-19

пред 2 години
Регион

Рекордни 2.243 новозаболени и 42 починати лица од Ковид-19 во Бугарија

пред 2 години
Македонија

Црн рекорд-Регистрирани 445 новозаболени и 9 починати лица од Ковид-19

пред 2 години
Регион

Црн рекорд во Бугарија-За едно деноноќие починале 23 лица од Ковид-19

пред 2 години
двете легенди со ист број натпревари за нивните клубови

Буфон се изедначи со Малдини по бројот на натпревари за еден клуб

пред 3 години
Центарот на Скопје пешачка зона

Не возете кај „Рекорд“: Од 18:00 ќе биде затворена за сообраќај

пред 3 години
пуштен е во употреба за првата британска нуклеарна електрана

Најголем кран во светот: Може да крене дури 1600 автомобили

пред 3 години
Магазин

Рекорди се соборуваат и на 96 години (ВИДЕО)

пред 3 години
бегаат од војни, прогони и од глобалното затоплување

Најголем број на бегалци во светот од Втората светска војна

пред 3 години
за еден ден над 1000 летови

М-НАВ: Вчера рекорден број летови над македонското небо

пред 3 години
ЈУНИ УРИВА РЕКОРДИ

Во Германија измерени 38,5 Целзиусови степени

пред 3 години
рекорден износ за еден спротски артикл

Дресот на бејзбол легендата Бејб Рут продаден за 5,6 милиони долари

пред 3 години
нов светски рекорд

Скулптурата „Зајак“ на Џеф Кунс продадена за рекордни 91.1 милиони долари

пред 3 години
Последен пат на аукција сликата достигна 2,5 милиони долари

Рекорд: Слика на Моне продадена за 110,7 милиони долари

пред 3 години
на светските берзи

Аларм: Цената на нафтата се вивна до небо, „брент“ се зголеми за 28 центи

пред 3 години
втор најголем договор во Премиер лигата

Манчестер Сити преминува на Пума за 760 милиони евра

пред 3 години
уловена огромна туна во которскиот залив

Црногорец уловил капиталец тежок 72 килограми голем колку и рибарот

пред 3 години
по втор пат во својата кариера

Ѕвездата на Јувентус со неверојатен рекорд во Серија А

пред 3 години
потпиша четири годишен договор

Арон Ремзи во Јувентус станува најплатениот британски фудбалер

пред 3 години
срушен рекордот на Руи Барош стар 29 години

Роналдо на врвот на листата на португалски стрелци во Серија А

пред 4 години