Ознака: реакција
Македонија

Реакција на Македонците во Бугарија: Пописот спроведен без посебна графа Македонец и во услови на страв за слободно изјаснување, резултатите не ги признаваме

пред 3 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта требаше да киднапира пратеник за да опстои Владата за да продолжи да карде

пред 4 недели
Реакција на Институтот за историја при УКИМ: Одбележувањето на 700 години од смртта на српскиот крал Милутин е невиден преседан

Среде Скопје ќе се одбележува годишнина од смртта на српски крал без македонски институции

пред 1 месец
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев лаже дека ја намалил администрацијата, годинава за плати се одвојуваат 75 милиони евра повеќе од пред четири години

пред 2 мес.
Македонија

Реакција на Еврејската верска заедница и Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија: Не се согласуваме со бришење на етничката припадност во формулацијата „бугарски фашистички окупатор“

пред 2 мес.
Македонија

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Заради ова ли Бугарите сакаат Заев да победи?

пред 3 мес.
Македонија

Реакција на Владата – Изјавата на Закаријаш е целосно спротивна на португалскиот предлог

пред 5 мес.
Македонија

Проф. Котлар прашува: На кои „заеднички херои“ мисли Борисов?

пред 9 мес.
Македонија

Пендаровски за објавата на Каракачанов: Ваквите постапки се во спротивност на основните принципи на НАТО Алијансата во која и двете држави се рамноправни членки

пред 9 мес.
Македонија

Државен завод за статистика: Внесувањето на податоците и матичниот број е одговорност на секој поединец

пред 9 мес.
Магазин

Асоцијацијата на архитекти на Македонија: Бараме да прекине постапката за градење нов хотел на локалитетот „Горица“

пред 9 мес.
Македонија

Реакција на Град Скопје-Името на Данило Коцевски е на листата имиња за нови улици

пред 10 мес.
Македонија

Реакција на „Средношколски глас“: Компромисот постигнат од Сојузот на средношколци е политички инструиран и неприфатлив!

пред 10 мес.
Македонија

Здружението на информатичари реагира: Со новиот концепт се оди неколку чекори наназад и се брише и тоа што претходно е постигнато

пред 11 мес.
Македонија

Реакција на мнозинството од Институтот за национална историја-Самостојното изучување на предметот историја е вградено во документите на АСНОМ

пред 11 мес.
Македонија

Совет на амбасадори: Не смее да се дозволи кандидатите за амбасадори да имаат и второ државјанство освен македонското

пред 12 мес.
Економија

Реакција на Комисијата за хартии од вредност: Ниту ни побарале, ниту сме дале дозвола на Коста Костовски за неговиот фонд

пред 12 мес.
Македонија

Бугарското МНР за реакцијата на Владата-Со наследен тоталитарен историски наратив тешко ќе се дојде до поддршка од Бугарија

пред 12 мес.
Економија

Реакција на штедачите во Еуростандард банка: Гувернерката Бежовска три години знаела за перењето пари, но молчела

пред 1 година