Ознака: Протести
од јуни 29 отсто од уапсените се студенти

Протести во Хонк Конг: Молотови коктели, солзавец и чадори (ВИДЕО)

пред 2 недели
против одлуката на премиерот да ја суспендира работата на Парламентот

Протести во Велика Британија: „Борис Џонсон, срам да ти е“

пред 1 месец
13-ти викенд како траат протестите

Повторно хаос во Хонк Конг: Полицијата употреби воден топ во сина боја (ВИДЕО)

пред 1 месец
прв пат по тримесечни демонстрации

Полицијата на Хонг Конг го забрани протестот за време на викендот

пред 2 мес.
За време на демонстрациите многумна биле повредени

Полицијата во Хонг Конг забрани да се се протестира саботава

пред 2 мес.
Регион

Протести во Турција по смена на тројца градоначалници, 30 приведени

пред 2 мес.
Американскиот советник за национална безбедност отвора „стари рани“

Болтон: Кина да размисли за Хонг Конг, свежи се сеќавањата за Тјенанмен

пред 2 мес.
протестите траат од почетокот на јуни

На протестите во Хонг Конг уапсени вкупно 420 демонстранти

пред 2 мес.
Соочени со депортација

Протести на сириски мигранти во Истанбул растурени со солзавец

пред 3 мес.
Македонија

Исмет Гури: Јас бев жртва на протестот на семејството на Ел Чека

пред 3 мес.
Инциденти

Нападнати братот и мајката на Ел Чека на протестите во Скопје

пред 3 мес.
вечерва во 20 часот

Опозицијата ќе протестира надвор, во Парламентот почнува процедурата за смена на Мета

пред 3 мес.
стручњаците бараат основање фонд за надокнада на штетата

Жолтите елеци направиле 217 милиони евра штета

пред 4 мес.
Протести против ДУИ во Тетово

Братот на Ел Чека ги предводеше демонстрантите: Полицијата ни се зaкануваше, многумина беа спречени да дојдат

пред 4 мес.
Македонија

Протестите пред седиштето на ДУИ – се очекува да дојде и братот на Ел Чека

пред 4 мес.
Регион

Баша гарантира мирен протест: Јас ќе дојдам заедно со семејството

пред 4 мес.
албанската опозиција најави нов „национален протест“ за 21 јуни

Баша: Еди Рама ни објави војна, треба да ги заштитиме земјата, граѓаните и Уставот

пред 4 мес.
Регион

Протест „1 од 5 милиони“ во Белград: На однапред украдени избори не излегуваме

пред 4 мес.