Ознака: Протести
Свет

И покрај снегот, илјадници демонстранти ги продолжија протестите кои започнаа во Белорусија во август

пред 2 години
Македонија

Денеска протест во 11 градови: Сега, за да не биде предоцна – Оставка на Заев, слобода на народот“!

пред 2 години
Македонија

Спасовски апелира: Опозицијата да ја почитува забраната за собири заради заштита на безбедноста на граѓаните

пред 2 години
Македонија

Денеска протести во Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Охрид и Битола

пред 2 години
Регион

Генерален штрајк на вработените во јавниот сектор во Грција

пред 2 години
Регион

Бугарскиот парламент го отфрли предлогот на Борисов за уставни измени

пред 2 години
Свет

Судир меѓу демонстрантите и полицијата во Лондон

пред 2 години
Македонија

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ со протести во пет градови против загадувањето на воздухот

пред 2 години
Регион

Во Словенија ескалира состојбата со коронавирусот

пред 2 години
Регион

Судири во центарот на Атина, полицијата нападната со молотови коктели

пред 2 години
Македонија

Денеска протести против поскапувањето на струјата во Скопје, Прилеп и Охрид

пред 2 години
Регион

Продолжува судењето на „Златна зора“

пред 2 години
Свет

Киргистан поради безбедносни причини ги затвори границите

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ најави нов протест во сабота: Протестираме против неправди, реваншизам и политичко насилство!

пред 2 години
Македонија

Владата го повлече Законот за јавни собири

пред 3 години
Македонија

Заев: Доаѓаат избори и модерно е да се протестира

пред 3 години
Економија

Димковски: Протестите на земјоделците се политички мотивирани

пред 3 години
од јуни 29 отсто од уапсените се студенти

Протести во Хонк Конг: Молотови коктели, солзавец и чадори (ВИДЕО)

пред 3 години
против одлуката на премиерот да ја суспендира работата на Парламентот

Протести во Велика Британија: „Борис Џонсон, срам да ти е“

пред 3 години
13-ти викенд како траат протестите

Повторно хаос во Хонк Конг: Полицијата употреби воден топ во сина боја (ВИДЕО)

пред 3 години