Ознака: полска
Свет

Само СДСМ сака гласање во Европа: И Полска ги одложи изборите

пред 3 недели
конзервативците освоија најмногу гласови

Владејачката „Право и правда“ победија на изборите во Полска

пред 8 мес.
на конзервативниот исток од земјата

Полската полиција со интервенција ги спаси припадниците на ЛГБТ заедницата (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Свет

Разорна моќ од 10 километри: Бомба од 5.5 тони од Втората светска војна пронајдена во Полска

пред 8 мес.
Светско првенство во кошарка

Шпанија сигурна против Полска со 12 разлика за влез меѓу најдобрите четири

пред 9 мес.
На одбележувањето во Полска

Русија и Србија не се добредојдени на 80-годишнината од почетокот на Втората светска војна

пред 9 мес.
НАЦИОНАЛНА ЖАЛОСТ во полска

На Татрите гром усмрти пет планинари, над 100 повредени

пред 9 мес.
на трката „Тура околу Полска“

Млад велосипедист загина за време на трка

пред 10 мес.
владини мерки против одливот на мозоци

Полска ќе им плаќа на младите да останат во земјата

пред 10 мес.
во рамки на Самитот за Западен Балкан

Во Полска компаниите ќе бараат решение за полесна бизнис соработка

пред 12 мес.
По натпреварот меѓу Македонија и Полска

Двесте полски навивачи преноќија во полициска станица (ФОТО)

пред 12 мес.
Спорт

Приведени 200 полски навивачи, се степале меѓу себе(ВИДЕО)

пред 12 мес.
Спорт

Полските навивачи најгласни, полицијата залепена до нив (ВИДЕО)

пред 12 мес.
Спорт

Полски навивачи го запоседнаа центарот на Скопје(ФОТО)

пред 12 мес.
Претседателот истакна дека Македонија високо ја цени јасната поддршка од Полска

Пендаровски го прими амбасадорот на Полска

пред 12 мес.
Се договара создавање заеднички воен центар за вежби и тренинзи

САД ќе го зголемат военото присуство во Полска за илјада луѓе

пред 12 мес.
Македонија

Полска е оптимист дека Македонија ќе добие датум за преговори со ЕУ

пред 1 година
во поштенска пратка на аеродромот во Манила

Филипинската царина во поклон пакет од Полска пронашла 757 тарантули (ФОТО)

пред 1 година
две земји во еден ден

Словачка и Полска го ратификуваа Протоколот за прием на Македонија во НАТО

пред 1 година
таа е најверната навивачка

Марта ќе ја бодри Полска на натпреварот со Македонија (ФОТО)

пред 1 година