Ознака: полска
Свет

Полскиот премиер во самоизолација по контакт со заразен со коронавирус

пред 1 нед.
Свет

ЕП сака да ги врати Унгарија и Полска на патот на правна држава

пред 2 недели
Свет

Само СДСМ сака гласање во Европа: И Полска ги одложи изборите

пред 6 мес.
конзервативците освоија најмногу гласови

Владејачката „Право и правда“ победија на изборите во Полска

пред 1 година
на конзервативниот исток од земјата

Полската полиција со интервенција ги спаси припадниците на ЛГБТ заедницата (ВИДЕО)

пред 1 година
Свет

Разорна моќ од 10 километри: Бомба од 5.5 тони од Втората светска војна пронајдена во Полска

пред 1 година
Светско првенство во кошарка

Шпанија сигурна против Полска со 12 разлика за влез меѓу најдобрите четири

пред 1 година
На одбележувањето во Полска

Русија и Србија не се добредојдени на 80-годишнината од почетокот на Втората светска војна

пред 1 година
НАЦИОНАЛНА ЖАЛОСТ во полска

На Татрите гром усмрти пет планинари, над 100 повредени

пред 1 година
на трката „Тура околу Полска“

Млад велосипедист загина за време на трка

пред 1 година
владини мерки против одливот на мозоци

Полска ќе им плаќа на младите да останат во земјата

пред 1 година
во рамки на Самитот за Западен Балкан

Во Полска компаниите ќе бараат решение за полесна бизнис соработка

пред 1 година
По натпреварот меѓу Македонија и Полска

Двесте полски навивачи преноќија во полициска станица (ФОТО)

пред 1 година
Спорт

Приведени 200 полски навивачи, се степале меѓу себе(ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Полските навивачи најгласни, полицијата залепена до нив (ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Полски навивачи го запоседнаа центарот на Скопје(ФОТО)

пред 1 година
Претседателот истакна дека Македонија високо ја цени јасната поддршка од Полска

Пендаровски го прими амбасадорот на Полска

пред 1 година
Се договара создавање заеднички воен центар за вежби и тренинзи

САД ќе го зголемат военото присуство во Полска за илјада луѓе

пред 1 година
Македонија

Полска е оптимист дека Македонија ќе добие датум за преговори со ЕУ

пред 1 година
во поштенска пратка на аеродромот во Манила

Филипинската царина во поклон пакет од Полска пронашла 757 тарантули (ФОТО)

пред 2 години