Ознака: полиција
Регион

Словенец го криел телото на својата покојна мајка поради пензијата

пред 6 дена
Регион

Трагедија во Словенија: Момче ги убило мајката, таткото и сестрата

пред 3 недели
Македонија

Полицискиот синдикат реагира: Срамна е условната пресуда за напад на полицајци

пред 1 месец
Македонија

Полицијата прекинала свадба во Арачиново со 200 гости

пред 1 месец
Македонија

Што вели Уставот: Полицијата без судски налог може само да ви тропне на врата, но не и да влезе

пред 2 мес.
Хроника

Во акцијата „Рибар“ уловени бизнисмени, банкари и сметководители

пред 2 мес.
Македонија

Регистрирани 874 прекршоци за неносење заштитна маска

пред 2 мес.
Македонија

Притвор од 30 дена за десет лица кои учествуваа во нападот на полицајци

пред 2 мес.
Магазин

Драма во Скопје: Едниот син направил сообраќајка, а таткото со другите двајца синови се тепал со полиција

пред 2 мес.
Македонија

„ Policia e Republikës së Maqedonisë Veriore“: Заев велеше дека двојазичната полиција е само во главите на „вмровците“

пред 4 мес.
Македонија

Кумановската полиција не нашла дома две лица кои требало да бидат во домашна изолација

пред 9 мес.
Македонија

Евакуиран „Сити мол“ по дојава за бомба

пред 10 мес.
приведени две лица

Во „крајслер“ на автопатот Скопје-Велес пронајдени 12 мигранти

пред 1 година
издржувал затворска казна од 7 години и 7 месеци

Додека чуварите купувале сендвичи, затвореник од „Идризово“ им побегнал од комбето

пред 1 година
Македонија

Полиција во редакцијата на „Нетпрес“

пред 1 година
Македонија

Aкција на МВР: На 54 локации откриени големи количества оружје и дрога

пред 1 година
за да се ослесни престојот на кинески туристи

Заеднички патроли на српската и кинеската полиција во Белград

пред 1 година
Непријатна случка за двајца Чеси

Се капеле голи во каналите на Венеција – туристи казнети со по 3.000 евра

пред 1 година
петмина приведени по судир со полицијата

Шеста парада на гордоста во Белград, годинава под слоганот „Јас не се откажувам“

пред 1 година
монструозен чин

Татко го фрлил бебето во рекa, па отишол на пијачка (ВИДЕО)

пред 1 година