Ознака: полиција
Хроника

„Ти си македонски државјанин мора да знаеш македонски“ му одговорија полицајците на Албанец кој не сакаше да ја прими казната

пред 3 мес.
Македонија

Максим Димитриевски: Тој кој што со закон е обврзан да го прави редот, прв и во континуитет го крши

пред 1 година
Хроника

Кавадарчанец изгубил контрола над возило и удрил во бетонска бандера

пред 2 години
Македонија

Претрес во просториите на директорот на Финансиска полиција

пред 2 години
Македонија

МКД.мк: Милошоски го пријавува во полиција Валмир Азири за заканите за физичко насилство

пред 2 години
Македонија

Фокус: Анџело се предал сам во Аеродром по четиричасовни преговори со полицијата

пред 2 години
Македонија

Синдикатот на полицијата идната среда излегува на протести

пред 2 години
Македонија

Полицијата со двојни аршини: За одбрана на ликот и делото на Заев на суд, а „слепа“ пред „наследството“ на брат Љубе и споменикот на Тома Давидов!

пред 2 години
Македонија

Му се брза да донесе пресуда: Судијата Осман Шабани ги одби сите докази на одбраната на Миле Јанакиески во предметот Топлик

пред 2 години
Македонија

Утрински обид за спас на Владата: Финансиската полиција упаднала и во домовите на високи партиски функционери и истакнати членови на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 години
Македонија

Управа за финансиска полиција: Се проверуваат сомнителни тарнсакции меѓу ЕВН Електарни Македонија и физички лица

пред 3 години
Македонија

Власта не бира средства да го наруши кворумот за денешната собраниска седница: Во 5,30 часот утрово финансиска полиција влегла во домот на пратеникот Јован Јаулески!

пред 3 години
Македонија

Oва се имињата на полицајците кои го следеле градоначалникот на Прилеп (ФОТО)

пред 3 години
Македонија

Синдикатот на полицијата следната недела излегува на протест: „За ред, за правда, за дисциплина – ДОСТА е веќе!“

пред 3 години
Македонија

Полицијата го приведе Драги Рашковски, обвинителството бара притвор

пред 3 години
Македонија

Голема акција на МВР: Приведени десетина полицајци кои фалсификувале лични карти и патни исправи

пред 3 години
Македонија

Тасева : Не може премиерот да се јавува кај полицајци

пред 3 години
Македонија

Исплатена бонус плата за 2018 година на 1881 полицајци

пред 3 години
Македонија

Пријавени 2.964 кандидати за 600 места за полицајци

пред 3 години
Свет

Полициски одреди во Хонгконг ги блокираат зградите, принудувајќи ги станарите да се тестираат

пред 3 години