Ознака: полиција
Регион

Словенечката полиција денеска почнува „бел“ штрајк

пред 3 години
Хроника

Полицијата во Охрид за празниците казнува наголемо

пред 3 години
Свет

Полицијата во Белгија упаднала на оргија: Едно лице е уапсено за поседување „гас за смеење“ и други дроги

пред 3 години
Свет

Полицијата уби вооружен напаѓач пред катедрала во Њујорк

пред 3 години
Регион

Претепани полицајци во Загреб, двајца завршиле во болница

пред 3 години
Регион

Словенец го криел телото на својата покојна мајка поради пензијата

пред 3 години
Регион

Трагедија во Словенија: Момче ги убило мајката, таткото и сестрата

пред 3 години
Македонија

Полицискиот синдикат реагира: Срамна е условната пресуда за напад на полицајци

пред 3 години
Македонија

Полицијата прекинала свадба во Арачиново со 200 гости

пред 3 години
Македонија

Што вели Уставот: Полицијата без судски налог може само да ви тропне на врата, но не и да влезе

пред 3 години
Хроника

Во акцијата „Рибар“ уловени бизнисмени, банкари и сметководители

пред 3 години
Македонија

Регистрирани 874 прекршоци за неносење заштитна маска

пред 3 години
Македонија

Притвор од 30 дена за десет лица кои учествуваа во нападот на полицајци

пред 3 години
Магазин

Драма во Скопје: Едниот син направил сообраќајка, а таткото со другите двајца синови се тепал со полиција

пред 3 години
Македонија

„ Policia e Republikës së Maqedonisë Veriore“: Заев велеше дека двојазичната полиција е само во главите на „вмровците“

пред 3 години
Македонија

Кумановската полиција не нашла дома две лица кои требало да бидат во домашна изолација

пред 4 години
Македонија

Евакуиран „Сити мол“ по дојава за бомба

пред 4 години
приведени две лица

Во „крајслер“ на автопатот Скопје-Велес пронајдени 12 мигранти

пред 4 години
издржувал затворска казна од 7 години и 7 месеци

Додека чуварите купувале сендвичи, затвореник од „Идризово“ им побегнал од комбето

пред 4 години
Македонија

Полиција во редакцијата на „Нетпрес“

пред 4 години