Ознака: макрон
Свет

Ѕвер во воздух: Со овој авион лета Макрон (ВИДЕО)

пред 2 години
Магазин

Брижит Макрон: Емануел и јас не сме идеална двојка

пред 2 години
ИНТЕРВЈУ, ПРОФЕСОР ЈОВАН ДОНЕВ

Меѓу датум и предвремени избори, најбрзо ќе стигнат редовни избори

пред 2 години
ЧЕТИРИ ЧЛЕНКИ НА ЕУ ПРОТИВ ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИ

Европски дипломат – промената на името беше услов за НАТО, не и за ЕУ!

пред 2 години
ЕВРОПА СО КУРСОТ ВО ДЕСНО

Франција во шок – Марин ле Пен го победи Макрон

пред 2 години
ФРАНЦИЈА СЕ ДВИЖИ КОН ШОКАНТНИ ИЗБОРИ

Ле Пен го претрка Макрон во анкетите

пред 2 години
ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ИСТУРИЈА ЛАДНА ВОДА ВРЗ БАЛКАНСКИТЕ НАДЕЖИ

Уште ќе се местат балканските коцки пред да се случи проширување

пред 2 години
Свет

Макрон: Ќе ја обновиме катедралата за пет години , ќе биде поубава!

пред 2 години
ИСТОРИСКИ РАЗГОВОРИ ВО ПАРИЗ СО КИНЕСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЈИ

Меркел бара реципроцитет во кинескиот проект „Патот на свилата“

пред 2 години
Текст на францускиот претседател спроти европските избори

Макрон ги повика Европејците да ја заштитат загрозената ЕУ

пред 2 години
БРЕГЗИТОТ ЈА ПРЕСТРОЈУВА ЕВРОПА

Се создава нов блок „Холандија и седумте џуџиња“, Макрон веќе бесен

пред 3 години
Францускиот претседател се подготвува за 11 ноември

Макрон се „лизна„ на маршал Петен

пред 3 години
Против европските интереси

Белгија се подновува со американски ловци, за Макрон тоа е спротивно на европските интереси

пред 3 години