Ознака: макрон
Свет

Отворено писмо на 25 пензионирани генерали со кое се предупредува Макрон дека земјата оди кон „граѓанска војна“

пред 5 мес.
Свет

Макрон се заложи за помирување со Алжир

пред 5 мес.
Свет

Путин, Меркел и Макрон разговарале за регистрација на руската вакцина „Спутник В“ во ЕУ

пред 6 мес.
Регион

Вучиќ на средба со Макрон: Клучни теми се Косово, евроинтеграциите и изградба на метро во Белград

пред 8 мес.
Свет

Европските лидери се изолираа поради Емануел Макрон

пред 9 мес.
Свет

Макрон позитивен на Ковид-19

пред 9 мес.
Свет

Макрон: ЕУ мора да развие свој капацитет за самостојно дејствување

пред 10 мес.
Свет

Макрон во посета на Виена

пред 11 мес.
Свет

Ердоган ги повика Турците да не купуваат француски производи

пред 11 мес.
Свет

Ердоган продолжи со критиките за Макрон: Тој треба да биде подложен на испитувања

пред 11 мес.
Свет

Ердоган го обвини Макрон за антиисламска реторика

пред 11 мес.
Свет

Макрон најавува нови мерки во Франција, во Париз максимално ниво на тревога

пред 12 мес.
Македонија

Пендаровски од Макрон директно ќе ги слушне француските ставови за проширувањето

пред 2 години
Македонија

Пендаровски во вторник на средба со Макрон во Париз

пред 2 години
Магазин

Макрон во друго издание : Разголен возеше глисер и покажа дека е во топ форма

пред 2 години
Францускиот претседател со став

Макрон: Пожарите во Амазонија се меѓународна криза

пред 2 години
НЕ ЈА НАВРЕДИЛ ФРАНЦИЈА

Решена мистерија со ногата на маса на Борис Џонсон

пред 2 години
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ВО ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА

Мицотакис го пали авионот – први средби со Макрон и со Меркел

пред 2 години
НАПОРНА НЕДЕЛА ЗА БРИТАНСКИОТ ПРЕМИЕР

Борис Џонсон на средби со Макрон и со Меркел – се бара клуч за Брегзитот

пред 2 години
Грешка на француски начин

Фотографија на Макрон како студент по грешка пуштена по меил

пред 2 години