Ознака: макрон
Македонија

Пендаровски од Макрон директно ќе ги слушне француските ставови за проширувањето

пред 9 мес.
Македонија

Пендаровски во вторник на средба со Макрон во Париз

пред 9 мес.
Магазин

Макрон во друго издание : Разголен возеше глисер и покажа дека е во топ форма

пред 12 мес.
Францускиот претседател со став

Макрон: Пожарите во Амазонија се меѓународна криза

пред 12 мес.
НЕ ЈА НАВРЕДИЛ ФРАНЦИЈА

Решена мистерија со ногата на маса на Борис Џонсон

пред 12 мес.
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ВО ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА

Мицотакис го пали авионот – први средби со Макрон и со Меркел

пред 12 мес.
НАПОРНА НЕДЕЛА ЗА БРИТАНСКИОТ ПРЕМИЕР

Борис Џонсон на средби со Макрон и со Меркел – се бара клуч за Брегзитот

пред 12 мес.
Грешка на француски начин

Фотографија на Макрон како студент по грешка пуштена по меил

пред 1 година
Свет

Ѕвер во воздух: Со овој авион лета Макрон (ВИДЕО)

пред 1 година
Магазин

Брижит Макрон: Емануел и јас не сме идеална двојка

пред 1 година
ИНТЕРВЈУ, ПРОФЕСОР ЈОВАН ДОНЕВ

Меѓу датум и предвремени избори, најбрзо ќе стигнат редовни избори

пред 1 година
ЧЕТИРИ ЧЛЕНКИ НА ЕУ ПРОТИВ ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИ

Европски дипломат – промената на името беше услов за НАТО, не и за ЕУ!

пред 1 година
ЕВРОПА СО КУРСОТ ВО ДЕСНО

Франција во шок – Марин ле Пен го победи Макрон

пред 1 година
ФРАНЦИЈА СЕ ДВИЖИ КОН ШОКАНТНИ ИЗБОРИ

Ле Пен го претрка Макрон во анкетите

пред 1 година
ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ИСТУРИЈА ЛАДНА ВОДА ВРЗ БАЛКАНСКИТЕ НАДЕЖИ

Уште ќе се местат балканските коцки пред да се случи проширување

пред 1 година
Свет

Макрон: Ќе ја обновиме катедралата за пет години , ќе биде поубава!

пред 1 година
ИСТОРИСКИ РАЗГОВОРИ ВО ПАРИЗ СО КИНЕСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ СЈИ

Меркел бара реципроцитет во кинескиот проект „Патот на свилата“

пред 1 година
Текст на францускиот претседател спроти европските избори

Макрон ги повика Европејците да ја заштитат загрозената ЕУ

пред 1 година
БРЕГЗИТОТ ЈА ПРЕСТРОЈУВА ЕВРОПА

Се создава нов блок „Холандија и седумте џуџиња“, Макрон веќе бесен

пред 2 години
Францускиот претседател се подготвува за 11 ноември

Макрон се „лизна„ на маршал Петен

пред 2 години