Ознака: крива паланка
Македонија

Во Крива Паланка се степаа кој да го фати крстот

пред 4 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Градоначалникот на Крива Паланка после нападот на полицаецот не е достоен да ја врши функцијата – да си поднесе оставка

пред 4 мес.
Магазин

Скопје ли е паланка ли е?

пред 6 мес.
Македонија

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајката на патот Куманово – Крива Паланка (ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Куманово-Крива Паланка (ВИДЕО)

пред 4 години
Магазин

Околу 800 Французи доаѓаат во Крива Паланка со донација за ученици

пред 4 години
Вистинска драма се одиграла во куќата на Миодраг

Смок од речиси два метра влегол во бањата на кривопаланчанец

пред 4 години
Се работи на утврдување на причините

Маж изгоре во пожар

пред 5 години
Македонија

Евроамбасадорот Жбогар стана почесен граѓанин на Крива Паланка

пред 5 години
Македонија

Процесуирана е кривичната против Заев за повикот до бизнисмените „да го отворат ќесето“

пред 5 години
Коридор 8

Од ЕБОР позајмени 10 милиони евра за патот Крива Паланка – Деве Баир

пред 5 години
Магазин

Десетто издание на театарскиот фестивал „Св. Јоаким Осоговски“, признаниеето лауреат го доби Чоревски

пред 5 години
Македонија

„Глас за Македонија“ поднесе претставки за референдумски поткуп

пред 5 години