Ознака: Конгрес
Македонија

Преку македонскиот јазик Бугарите сакаат да ја украдат Резолуцијата на американскиот Конгрес за „Месецот на македонското американско наследство“

пред 2 години
Македонија

И Села ќе понуди оставка на лидерската позиција во Алијанса за Албанците

пред 2 години
Македонија

Денеска треба да бидат одобрени четирите канидати за претседател на СДСМ

пред 2 години
Македонија

Мила Мила оставка веднаш: Училиштата не се партиски гласачки места

пред 3 години
Свет

Продолжува постапката за отповикување на Трамп

пред 3 години
Свет

Нереди во Конгресот, Пенс евакуиран

пред 3 години
Македонија

ДУИ се подготвува за Конгрес: Централното претседателство се собира во Мала Речица

пред 4 години
ПИСМО ОД БЕЛАТА КУЌА ДО КОНГРЕСОТ

Македонија остана на радарот на Трамп – постои опасност од ектремисти

пред 5 години
прво обраќање до конгресот на САД на шеф на НАТО

Столтенберг: Русија мобилизира војска треба да ги зголемиме воените буџети

пред 5 години
за прекин на вонредната состојба на границата со мексико

Трамп стави вето на резолуција на Конгресот

пред 5 години
Пролонгираниот рок за консезуален претседателски кандидат не менува ништо во СДСМ

Костадинов: Останува се исто, конечната одлука ќе се донесе на конгресот

пред 5 години
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ ОД ВАШИНГТОН

Конгресот на САД се подготвува да го ратификува Протоколот со НАТО

пред 5 години
американскиот претседател „поднесе извештај“

Трамп одржа еден од најдолгите говори за состојбата на нацијата

пред 5 години
ДАЛИ ИЗБОРИТЕ ЗА КОНГРЕСОТ ЌЕ БИДАТ СЛОБОДНИ И ФЕР?

ОБСЕ предупреди – правото на глас во САД не е гарантирано за секого

пред 6 години
Прв тест за поддршката на Трапм

Американците бираат конгресмени, сенатори и локална власт

пред 6 години