Ознака: комисија
Свет

Вишеградската група не се согласува Шефчовиќ да биде претседател на ЕК

пред 1 година
Македонија

ВО ЖИВО: Собраниска комисија за одземање на мандатот на Груевски

пред 1 година
Антикорупционерите се нафатија со долга, но исклучително значајна работа

Антикорупциска ќе ги чешла анкетните листови и функционерските дискрециони права

пред 1 година
се чека Павле Богоевски да ја закаже седницата

Расправата за мандатот на Груевски одложена за неколку дена?

пред 1 година
Најавен почетокот на работата на експертската комисија за трговските односи

За македонските компании придавката, ама не и името!?

пред 1 година
Седница на ДКСК

Антикорупционерите со четири предмети за Зоран Заев

пред 1 година
Одлука на антикорупционерите

Две прекршочни постапки против претседателот Иванов и една против министерот Бектеши

пред 1 година
Мешовита македонско-бугарска комисија

Постигната согласност за улогата на Бугарија во делото на Кирил и Методиј

пред 1 година
Надзорна расправа за програмата на Министерство за култура

Манаскова до Адеми: Како е можно невладини организации и здруженија да добијат повеќе пари од национални установи?

пред 2 години
нема точна бројка колку се имаат повлечено од работните места

Специјална комисија ќе прави ревизија на сомнителните постапки за вработување

пред 2 години
Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања прави пауза

Расправата за одземање на имунитетот на Трајко Вељаноски продолжува во 21 часот

пред 2 години
Продолжение на седницата на собраниската комисија

И денеска ќе се расправа за одземање на имунитетот на Трајко Вељаноски

пред 2 години
Собраниска комисија за одземање на имунитетот на Трајко Вељаноски

Мисовски го покажа каменот со кој бил гаѓан на 27 април ( ФОТО)

пред 2 години
На собраниската комисија

Вељаноски: Не сум ги прекршил Деловникот и законите

пред 2 години
Македонија

ВО ЖИВО: Собраниска комисија за одземање на имунитетот на Трајко Велјановски

пред 2 години
По последната средба на мешовитата македонско-бугарска комисија

„Бел чад“ за ненационализираниот цар Самоил?

пред 2 години
По неколкучасовна бурна расправа

Собраниската комисија го прифати барањето за притвор на Љупчо Димовски

пред 2 години
Целевски, Факиќ, Небиу, Зеќири, Груби, Илијоски и Авировиќ

Избрана Комисијата која ќе ги селектира новите антикорупционери

пред 2 години
Предлог на проф.д-р Трендафил Митев од Софија

Заклучоците на мешовитата комисија за учебниците да се објавуваат во бугарскиот „Службен весник“

пред 2 години
СДСМ обвинува

ВМРО-ДПМНЕ го кочи изборот на антикорупциската комисија

пред 2 години