Ознака: казни
Македонија

Казни за 647 лица кои не носеле заштитна маска

пред 6 часа
Регион

Aко направите сообраќаен прекршок во земјите од ЕУ, казната ќе ви дојде на домашна адреса

пред 3 мес.
Македонија

Инспекторите казниле 30 лица-загадувачи во Струмица

пред 11 месец
Престолонаследникот Мухамед бин Салман сака да ја диверзифицира економијата

Саудиска Арабија се отвора за туристите, но воведува правила за јавен морал

пред 12 мес.
Македонија

Кривичниот суд не се согласува со решението на Уставниот во врска со казните на адвокатите од „27 април“

пред 12 мес.
За собраниските настани од 27 април

Апелација им ги потврди казните на обвинетите за обид за убиство на Зијадин Села

пред 1 година
на подрачјето на Скопје

Моторџиите синоќа беа „мета“ на полициска акција

пред 1 година
може да добие забрана за играње на турнири

АТП го губи трпението: На Киргиос му се заканува суспензија заради поганиот јазик

пред 1 година
заради дизелгејт

Мерцедес ризикува казна од 1 милјарда евра

пред 1 година
Свет

Борис Џонсон најави итна ревизија на казните за опасни злосторства

пред 1 година
Македонија

Ригорозни казни за предизвикување пожар: Затвор од шест месеци до осум години

пред 1 година
Македонија

За брзо возење исклучени од сообраќај 69 возачи

пред 1 година
внимателно низ грција со штетната навика

Грција забранува пушење во кола и воведува парични казни

пред 1 година
Регион

Внимавајте додека возите низ Хрватска: Казните за надминување на брзината и црвено до 2700 евра

пред 1 година
Македонија

Фрчат прекршоци за брзо возење: За 24 часа казнети 200 возачи

пред 1 година
Македонија

Полицијата казни 80 возачи за брзо возење вчера во Скопје дозволената

пред 1 година
67 од нив во населено место

Во Скопје казнети 77 возачи за брзо возење

пред 1 година
по зачестените поплаки од страна на граѓаните

Фирмата која гради кај Јужен булевар е најмалку пет пати казнувана заради загадување

пред 1 година
Непријатно искуство на еден скопјанец

Чувајте ги уплатниците од платените казни, УЈП може повторно да ви побара пари

пред 1 година
Строги закони кај јужниот сосед

Ако возите во папучи во Грција ќе платите казна 50 евра

пред 1 година