Ознака: казни
Регион

Внимавајте додека возите низ Хрватска: Казните за надминување на брзината и црвено до 2700 евра

пред 1 година
Македонија

Фрчат прекршоци за брзо возење: За 24 часа казнети 200 возачи

пред 1 година
Македонија

Полицијата казни 80 возачи за брзо возење вчера во Скопје дозволената

пред 1 година
67 од нив во населено место

Во Скопје казнети 77 возачи за брзо возење

пред 1 година
по зачестените поплаки од страна на граѓаните

Фирмата која гради кај Јужен булевар е најмалку пет пати казнувана заради загадување

пред 1 година
Непријатно искуство на еден скопјанец

Чувајте ги уплатниците од платените казни, УЈП може повторно да ви побара пари

пред 1 година
Строги закони кај јужниот сосед

Ако возите во папучи во Грција ќе платите казна 50 евра

пред 1 година
внимавајте со палењето оган

Скарата за Први мај може да ве чини 200 евра

пред 1 година
Радикални мерки на локални власти во САД

Јавните места во Рокленд забранети за невакцинирани деца против морбили

пред 2 години
досега само 500 барања за легализација

Во Косово има повеќе од 200.000 парчиња нелегално оружје

пред 2 години
Плаќаат поради инцидентите на маракана

УЕФА ги казни ПСЖ и Црвена звезда, најлошо помина тренерот Томас Тухел

пред 2 години
Ништо од казните за непочитување на мерките против загадувањето

Инспекторите на терен, ама со врзани очи?!

пред 2 години
Со одлука на Апелацискиот суд

Казните на адвокатите – преполовени

пред 2 години
ОДБИВААТ ИМУНИЗАЦИЈА ПО СЕКОЈА ЦЕНА

Родители бараат специјални паралелки во градинките за невакцинирани деца

пред 2 години
Интер е казнет со два меча без навивачи на „Џузепе Меаца"

УЕФА ги осуди расистичките навреди на фановите на Интер кон Кулибали

пред 2 години
Нов закон за прекршоци

До 75% помали казни од УЈП, столб ќе биде превенцијата (ВИДЕО)

пред 2 години
нема казни за фудбалерите, забавата била пред почетокот на сезоната

Протече снимка од дивата журка на Арсенал, со конзумирање дрога и алкохол

пред 2 години
Македонија

Измени во Закон за прекршоци – Владата ветува опомени и помали казни

пред 2 години
Нов закон во Ирска

Кој вози пијан, ја губи возачката дозвола на самото место

пред 2 години
Македонија

Шеесет и двајца возачи во Скопје санкционирани за брзо возење

пред 2 години