Ознака: јувентус
Спорт

Можеби ќе го гледаме против Шкендија или Струга: Јувентус нема да игра во Лигата на шампионите

пред 1 нед.
Спорт

Пак му зедоа бодови на Јувентус

пред 2 недели
Спорт

Јувентус ќе поднесе жалба за одземањето 15 бода

пред 5 мес.
Спорт

Јувентус не може да ја победи ни Салернитана (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Спорт

Шилегов на Рама му даде дрес од Јувентус наместо од Вардар или Шкупи (ФОТО)

пред 2 години
се очекуваат повеќе од 75.000 гледачи

Дербито Интер – Јувентус ќе им донесе заработувачка на “нероазурите” од 6,5 милиони евра

пред 4 години
за 2005 и 2006 година

Јувентус си ги бара титулите што ги загуби поради местенки

пред 4 години
двете легенди со ист број натпревари за нивните клубови

Буфон се изедначи со Малдини по бројот на натпревари за еден клуб

пред 4 години
пред дуелот со атлетико мадрид

Матуиди смета дека Јуве не е главен фаворит за освојување на ЛШ

пред 4 години
Каталонците ја отфрлија понудата

Јувентус го нуди Емре Џан во замена на Иван Ракитиќ

пред 4 години
легендата се враќа дома

Џиџи Буфон на чекор да се врати во Јувентус

пред 4 години
холандски медиум открива

Де Лихт ќе игра со Роналдо – Јувентус плаќа 70 милиони евра

пред 4 години
го напушта лацио

Симеоне Инзаги е наследникот на Алегри во Јувентус?

пред 4 години
последен пат ќе го води Јувентус против Сампдорија на 26 мај

Алегри нема да биде тренер на Јувентус следната сезона

пред 4 години
Спорт

Алегри: На Јуве ќе му биде потешко следната сезона

пред 4 години
дебаклот скапо ги чини

Јувентус загуби од вредноста по поразот од Ајакс

пред 4 години
неверојатна сцена

Бакнеж за кој се раскажува: Меси и Роналдо во прегратка

пред 4 години
според искусниот стратег

Манчестер Сити и Јувентус се фаворити за освојување на ЛШ, смета Капело

пред 4 години
Еве како еден од најдобрите фудбалери се опушта пред натпревар

Распеан Роналдо заедно со вереницата Георгина и синот (ВИДЕО)

пред 4 години
Шок за „старата дама“

Пандев одново нерешлива енигма за прв пораз на Јувентус во Серија А

пред 4 години