Ознака: дрога
Свет

Тунел за дрога со должина на фудбалски терен со струја, вентилација и шини

пред 1 месец
Македонија

Стоилковски: За производство на дрога нема притвор затоа што е брат на шефот на кабинет на Ковачевски?

пред 5 мес.
Македонија

Ковачки: Зошто цел месец молчат МВР, Јавното обвинителство и царината за шверцот на еден тон дрога преку скопскиот аеродром?

пред 7 мес.
Свет

За дрогата се работи: Авганистан лежи на 64.000 хектари површина со опиум, 80 посто од светските залихи

пред 10 мес.
извештај на Глобалната Иницијатива против Транснационалниот Организиран Криминал (ГИ-ТОК)

Пазарот за шверц на мигранти во Западниот Балкан вреди најмалку 50 милиони евра годишно

пред 1 година
вмро-дпмне обвинува

Џафери не дозволи Спасовски да биде прашан за пасошите на наркобосовите и за дрогата на возачот на Трајче Заев

пред 1 година
Регион

Дрогата од Атина која требало да тргне за Македонија била скриена во машини за мафини (ФОТО)

пред 1 година
Регион

Нова акција на ДЕА: Дрогата фатена на пристаништето во Атина била планирана да влезе во Македонија

пред 1 година
мицкоски за акцијата на ДЕА

Предупредуваме дека Македонија ќе стане наркохаб во Европа

пред 1 година
вмро-дпмне обвинува

Дали фирмата со чие возило се возела дрогата е на семејството Заеви?

пред 1 година
акција на ДЕА

Близок пријател на Заев и Спасовски падна со дрога во вредност од 800.000 евра

пред 1 година
Свет

Автомат во Канада: Пуштиш паричка добиваш дрога

пред 2 години
Пресечен нарко-канал од МАроко кон Шпанија

Шверцери на дрога се судриле со полициски брод по што ги спасувале полицајците од морето

пред 3 години
Регион

Со лого на фудбалскиот клуб: „Елбасан дрога“ од Бразил требало да стигне во Албанија (ВИДЕО)

пред 3 години
дрогата била пронајдена во пештера на островот Алонисис

Бркотница на море: Грчката полиција заплени 1,7 тони дрога од Албанија

пред 3 години
Регион

Во пристаништето Драч: 137 килограми дрога од Еквадор запленета во Албанија (ВИДЕО)

пред 3 години
оние кои ја земаат новата дрога зачекоруваат директно во смрт

Кокаин за сиромашни: Евтина дрога се шири низ Грција, чини евро – две

пред 3 години
Андре де Оливиера Маседо престојувал во луксузна вила во Рио

Уапсен најмоќниот наркобос во Бразил (ВИДЕО)

пред 3 години
Голема акција на ФБИ

Србин со цела група криеле три тони дрога за мексиканските картели (ФОТО)

пред 3 години
во нив има остатоци од 5000 исчезнати

Мексико откри 3000 тајни гробови кои ги кријат телата на жртвите од војната против дрогата

пред 3 години