Ознака: дрога
Македонија

Шест лица во Тетовско приведени поради дрога

пред 2 години
бркотница како на филм

Крајбрежната стража бркаше глисер, криумчарите ја фрлаа дрогата во море (ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Во возило со приколка кај Дојран пронајдена дрога

пред 2 години
Македонија

Аеродромци не сакаат пункт за зависници во нивната населба

пред 2 години
Македонија

Поднесено обвинение за дилер на дрога

пред 2 години
И тоа се случува

Супермаркет во Бразил продавал кокаин по грешка!

пред 2 години
Македонија

Жители на село Порој пуштале во промет дрога

пред 2 години
Македонија

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

пред 2 години
Македонија

600 парчиња оружје и 400 килограми дрога изгорени во печка

пред 2 години
Македонија

Над 400 килограми дрога и 600 парчиња оружје се уништени во печката на Еуроникел Индустри(ВИДЕО)

пред 2 години
Македонија

Истражување: 19 отсто од младите пробале нелегални дроги

пред 2 години
Свет

Италијанската полиција заплени 281 килограм дрога и уапси 11 Албанци

пред 2 години
Свет

Најголема заплена во историјата: Во комбе во движење откриени 186 килограми кокаин (ВИДЕО)

пред 2 години
Седум уапсени

Португалската полиција заплени повеќе од еден тон кокаин

пред 2 години
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ предупредува

Николоски: Дрогата во Македонија никогаш не била пораспространета и подoстапна од сега

пред 2 години
западно од сицилија

Италијанската полиција заплени хашиш вреден 50 милиони евра

пред 2 години
во опел вектра со бугарски таблички

Ja криел во резервната гума: Македонски државјанин фатен со 15 килограми марихуана на српска граница (ФОТО)

пред 2 години
една од најскапите и најчисти дроги

Кокаинот го менува мозокот за неколку часа

пред 2 години
МВР излезе со детали за синоќешната акција

Тројца дилери уапсени, еден во бегство, дилале кокаин на банкари, адвокати, директори, менаџери на кафе барови

пред 2 години
Во 2012 година ја легализираа марихуаната

Жителите на Денвер гласаат за легализирање на халуциногени печурки

пред 2 години