Ознака: црна гора
Регион

Од утре бесплатни ПЦР-тестови за туристите во Црна Гора

пред 3 години
Регион

Ова лето до Црна Гора без ПЦР тест

пред 3 години
Регион

Црна Гора ги укинува ПЦР тестовите за македонските државјани

пред 3 години
Регион

Државниот долг на Црна Гора изнесува 4,33 милијарди евра

пред 3 години
Регион

Црногорскиот министер за правда Владимир Лепосавиќ нема да поднесе оставка

пред 3 години
Регион

Во Црна Гора почна вакцинацијата со АстраЗенека, први ја примија новинарите

пред 3 години
Регион

Црна Гора прва во регионот според бројот на новозаболени, ќе разгледуваат нови мерки

пред 3 години
Регион

Црна Гора размислува за целосно затворање

пред 3 години
Регион

Словенија ги продолжи мерките за уште една недела, Црна Гора е подготвена за карантин

пред 3 години
Регион

Војска на улиците на Подгорица и Никшиќ- Црна Гора пред целосен карантин

пред 3 години
Регион

Црна Гора планира целосно затворање на државата

пред 3 години
Регион

Стејт департментот ги предупреди американските државјани да не патуваат во Црна Гора

пред 3 години
Регион

Црна Гора го враќа полицискиот час

пред 3 години
Регион

Црна Гора на второ место, Македонија на 34. според бројот на новозаразени во Европа

пред 3 години
Регион

Граѓани на Црна Гора се вакцинираат против коронавирусот во Србија

пред 3 години
Македонија

Османи во официјална посета на Црна Гора: Средби со Ѓукановиќ, Бечиќ, Кривокапиќ, Абазовиќ и Радуловиќ

пред 3 години
Регион

Хашкото обвинителство бара од Црна Гора истрага за 15 лица за воени злосторства

пред 4 години
Регион

Од денеска во Црна Гора на сила нови мерки за ограничување

пред 4 години
Регион

Црногорскиот премиер првиот ден на работа дојде со такси

пред 4 години
Регион

Вархеји ја поздрави одлуката на Србија и ја повика Црна Гора да го стори истото

пред 4 години