Ознака: ЦИА
Македонија

Документ на ЦИА од 1945-та година: Ванчо Михајлов бил потрчко на германските нацисти и една од нивните врски со профашистичка Бугарија

пред 9 мес.
Свет

Затвореник од Гвантанамо: Колку повеќе соработував со ЦИА повеќе ме мачеа

пред 1 година
Свет

Ги јаде матната: Соработниците на ЦИА низ светот мистеризно исчезнуваат или се убиени

пред 1 година
Свет

Директорот на ЦИА вчера во Кабул имал тајна средба со лидерот на талибанците

пред 1 година
Регион

ЦИА му прогледувала низ прсти на Ѓукановиќ за шверцот на цигари за да работи против Милошевиќ

пред 2 години
Регион

Главниот хашки судија бил на листата на ЦИА?

пред 2 години
Регион

Агент на ЦИА откри мистерија: Tуѓман, Месиќ и Изетбеговиќ беа платени да ја растурат Југославија

пред 3 години
Македонија

ЦИА во осумдесеттите години му помагала на Садам Хусеин да го нападне Иран

пред 3 години
Регион

План на ЦИА: Европа се дели на три дела, Србија и Македонија во православниот блок

пред 3 години
ВО ВРЕМЕТО НА СТУДЕНАТА ВОЈНА

ЦИА праќала гулаби во шпионски мисии

пред 3 години
Регион

Лукав, доминантен кога зборува во четири очи: Што има во извештајот на ЦИА за Милошевиќ

пред 4 години
Соопшти иранската државна телевизија

Иран уапсил 17 шпиони на ЦИА, дел од нив се осудени на смртна казна

пред 4 години
осуден е на 20 години затвор

Агент на ЦИА снимал доверливи документи во корист на Кина

пред 4 години
дипломатот е во посета на москва

Министерот за надворешни на Венецуела: ЦИА стои зад обидот за соборување на Мадуро

пред 4 години
За 24 часа 26.400 следбеници

ЦИА отвори профил на Инстаграм – ќе има ли селфи од тајни локации?!

пред 4 години
Според ЦИА

Телохранителите на Тито се обиделе да го убијат на Блед

пред 4 години
не ветуваат селфи

ЦИА отвори профил на Инстаграм, се уште никого не следи

пред 4 години
Регион

Според ЦИА: Тито воошто не постоел, се било илузија за народот

пред 4 години
Им пречело што земјата економски се развивала

САД уште во 1974 година донеле одлука за растурање на Југославија, уништувањето го спроведувала ЦИА

пред 4 години
агент на циа откри тајни документи

Месиќ, Туѓман, Изетбеговиќ и уредници во телевизии земале пари да ја уништат Југославија

пред 4 години