Ознака: ЦИА
во 1977 година се планирало што да се прави со југославија

Според документите на ЦИА, Македонија била предвидена да биде во американската зона на интерес

пред 4 години
Тајниот план на циа

После Мадуро, следни за рушење се Орбан и Вучиќ

пред 4 години
Ништо не е случајно и спонтано

Планот за носење на Гваидо на власт бил скроен во Белград, со помош на ЦИА

пред 4 години
Поранешниот шеф на ЦИА открива

НАТО е труло одвнатре

пред 4 години
Сноуден открива

Директорката на ЦИА учествувала во мачење на трудница и затвореник

пред 4 години
Промени во раководната структура на американската шпионска агенција

Жените целосно ја преземаа ЦИА

пред 4 години
Вучиќ има таен план да ги заштити Србите на Косово

ЦИА и МИ-6 го шпионираат српскиот државен врв?

пред 4 години
ЦИА ПРОЦЕНУВА

Саудискиот принц Салман лично ја наредил егзекуцијата на Кашоги

пред 4 години
Истражувачки новинари објавуваат

„Убиство со тумор“ – омилениот метод на ЦИА

пред 4 години
Во американската политика спрема Косово и целиот регион, се случила голема промена.

Поранешен шеф во ЦИА тврди дека САД прифаќаат промена на граници на Балканот

пред 4 години
Што содржат тајните документи

ЦИА уште во педесеттите години имала план за уништување на православните Словени

пред 5 години