Ознака: адвокат
Македонија

Ване Андреев негира дека се сретнал со Кичеец: Тоа е друг адвокат, не сум јас

пред 11 месец
Македонија

Милошоски: Заев се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на Јанева

пред 1 година
Блокирано судството со префрлањето на предметите

Алексиќ: Ситуацијата која настана со предметите на СЈО треба да ја реши Собранието

пред 1 година
Веќе нема да ја застапува пред судот

Адвокатот Павлески ја откачи Катица Јанева

пред 1 година
дали постои судир на интереси, прашува адвокатката

Јошевска: Не може Јанева да ја брани адвокат кој е бранител во „Империја“

пред 1 година
Разговор за Пресинг Тв

Звонко Давидовиќ: Не може Катица Јанева да биде така злоупотребена

пред 2 години
Став на адвокатот

Миланов: „Империја“ може да продолжи само со друго обвинителство

пред 2 години
за убиството на 50 луѓе во две џамии во Крајстчерч

Напаѓачот од Нов Зеланд не делува ментално нестабилен и одлучи да се брани сам

пред 2 години
Македонија

Адвокатот на Чавков прогнозира 14 години затвор, неговата ќерка тврди дека нема вила на Халкидики

пред 2 години
Македонија

Лажен адвокат од Скопје ја измамил за 27 000 евра

пред 2 години
Поради „поткопување на државната власт“

Кинески адвокат за човекови права осуден на 4,5 години затвор

пред 2 години
АДВОКАТОТ СЕ ЗАПИША ВО СПИСОКОТ

Еленко Миланов поднел барање за амнестија за секој случај

пред 2 години
Адвокат Антонио Апостолски

Мијалков притворен без да се сослуша

пред 2 години
Тажна судбина на адвокатот на убиецот на Аркан

Жена му се обесила, мајката испила отров, а сестрата скокнала од зграда (ФОТО/ВИДЕО)

пред 2 години