Ознака: загадување
кога човекот го загадува морето

Во стомакот на угинат кит најдени 22 килограми пластика (ФОТО)

пред 1 година
Извештај на Собранието на ОН за животна средина во Најроби

Загадувањето во животната средина е причина за една четвртина од предвремените смртни случаи во светот

пред 1 година
„Канцерогено општество“ утре на нов протест пред Собранието

Долготрајната изложеност на ПМ- честичките ја зголемува вкупната смртност во просек за шест отсто

пред 1 година
никако да дојде на дневен ред

Поповска до Џафери: Што се случи со точката за загадувањето (ВИДЕО)

пред 1 година
истражување за нечистиот воздух

Главни причини за загадувањето се транспортот, греењето и отпадот

пред 1 година
За да увидат дали локалните фабрики загадуваат

Инспектори за животна средина направија контроли во Момин Поток

пред 1 година
не излегуваме од топ 5

Скопје денеска четврти најзагаден град во светот

пред 1 година
Свет

Тајланд водени топови и дронови во битка со загадувањето

пред 1 година
Македонија

Најзагадено во Струмица, Скопје на второ место

пред 1 година
екстремно нечист воздух

Скопје и Пекинг денеска најзагадени градови во светот (ФОТО)

пред 1 година
Одбележување на Денот без возила на фосилни горива

Макрадули: 2019 година клучна во борбата со загадувањето

пред 1 година
Во Скопје утре протест против загадувањето,

„Канцерогено општество“: Институциите ги видовме што направија, време е да се избориме сами

пред 1 година
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека е потребно прогласување на вонредна состојба

Мицкоски: Целокупна мобилизација на домашните и барање помош од странски експерти за загадувањето

пред 1 година
Скопје трет најзагаден град во светот

Енормната загаденост веќе трет ден ги поминува границите на нормалата

пред 1 година
Презентирани мерките од Програмата за намалување на аерозагадувањето

План за почист воздух: Засадување садници произведени во Македонија, купување еко-автобуси

пред 1 година
ВМРО-ДПМНЕ за загадувањето

 Единствена мерка на Шилегов се сведе на препораки да не се излегува од дома

пред 1 година
Поради загадувањето на воздухот и надминување на прагот на информирање

Да не се излегува без потреба и да се користи јавен превоз, вели Макрадули

пред 1 година
Реакција на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ покажаа дека се неспособни да го решат проблемот со загадениот воздух

пред 1 година
според податоците од мерните станици

Македонците и денеска се „гушат“ во загаден воздух

пред 1 година
СДСМ возвраќа на обвинувањата

ВМРО-ДПМНЕ 11 години го игнорираше проблемот со загадувањето

пред 1 година