Ознака: Ватикан
Македонија

Радев сакал средбата со Силјановска да биде во бугарската амбасада

пред 3 недели
Македонија

Силјановска во Ватикан по повод Денот на Светите браќа Кирил и Методиј

пред 3 недели
Свет

Откриени тајните на Ватикан: Папата Бенедикт ја оставил касата празна и во „црвено“

пред 4 мес.
Македонија

Koвачевски со ќерката во Ватикан

пред 2 години
Свет

Престижни адреси во Париз, Лондон и Женева и 3.000 имоти во Рим: Ватикан откри детали за својата империја на недвижнини

пред 3 години
Свет

Вработените во Ватикан кои ќе одбијат вакцина можат да останат без работа

пред 3 години
Свет

Во иднина без присуство на верници на мисите во Ватикан

пред 4 години
Двајца се од земји со муслиманско мнозинство

Именувани 13 нови кардинали

пред 5 години
запленети се документи и електронски уреди

Полициска акција во Светиот престол

пред 5 години
тоа би било крунисување

Хашим Тачи побара од Ватикан да го признае Косово

пред 5 години
на денот на сесловенските просветители св. Кирил и Методиј

Македонска делегација на аудиенција кај папата Франциск

пред 5 години
Македонија

Талат Џафери, Крсто Мукоски и Кочо Анѓушев во Ватикан

пред 5 години
Државната делегација и на ауденција кај Папата

Џафери, Мукоски, Анѓушев во чест на св.Кирил одат во Ватикан

пред 5 години
Не сака да го прогласи за светец поради сомнителното минато

Кој е Степинац поради кого Хрватите му се лути на Папата Франциск (ФОТО)

пред 5 години
СЕ АНАЛИЗИРА КРИЗАТА

Ватикан предупредува на нов егзодус од Албанија

пред 5 години
Според најавите од Рим

Ватикан организира конференција за борба против педофилијата во црквата

пред 5 години
книга што ја потресе црквата

Шок во Ватикан по објавата за хомосексуализам меѓу свештениците

пред 5 години
Соопштение на Ватикан

Папата Франциск внимателно ја следи состојбата во Венецуела

пред 5 години
за верниците кои веќе не доаѓаат во црква

Ватикан ги повика свештениците да користат интернет

пред 6 години
по скандалите за сексуална злоупотреба

Папата Франциск ја прифати оставката на Вашингтонскиот кардинал Верл

пред 6 години