Ознака: Тендери
Економија

ТИРЗ дели високи тендери за зоните, а инвестиции ни за лек

пред 1 година
вмро-дпмне обвинува

Во време на кризна состојба криминалците од СДСМ И ДУИ местеле тендери врз здравјето на граѓаните

пред 2 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта денот го почнува со план како да украде, затоа економијата тоне, а Македонија е најкорумпирана и најсиромашна држава

пред 3 години
Економија

Продолжуваат сомнителните тендери и јавни набавки на општините во време на пандемија

пред 3 години
Тактиката „молчи ќе потоне темата“ не смее да мине

Рашковски нарачал софтвер кој што не функционира, Македонија тоне во корупција- Јовески и Русковска не отвораат предмет

пред 3 години
Македонија

Арсовски: Власта цела недела молчи за доделените тендери во вредност од половина милион евра за маркетинг услуги

пред 3 години
Економија

Владата во 2019 е еден од најголемите јавни потрошувачи со склучени договори во вредност од 263,7 милијарди денари

пред 3 години
Македонија

Митева: Фирмата ГЕО КАЕВСКИ добила над 300.000 евра за само три години, дали вака се богатат функционерите на СДСМ

пред 3 години
Македонија

Арсовски: Во 2018, 2019 и 2020 стотици илјади евра од тендери земал советникот на СДСМ, кој ја води фирмата Бригада Дизајн

пред 3 години
Македонија

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Шилегов ќе потроши над 100 илјади евра за чистење на снег кој што го нема во Скопје

пред 3 години
Македонија

Ел Чека пукна нова „бомба“ – тврди дека братот на Али Ахмети и Муса Џафери местеле тендери

пред 5 години
Економија

Анѓушев: Мои компании добија само два тендери откако сум вицепремиер

пред 5 години
Македонија

Власта и опозицијата со меѓусебни обвинувања кој местел тендери во здравството

пред 5 години
Македонија

Арсовски: Шилегов доделил тендер вреден 967.600 денари на фирмата на партнерот на Царовска

пред 5 години
ИЗЈАВА НА МАЈА СЛАВЕВА ОД ВМРО-ДПМНЕ

Дали заради милионските тендери Царовска не го пријавува имотот на својот невенчан сопруг?

пред 5 години
ПРЕС НА ДИМЧЕ АРСОВСКИ, ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

Обвинителството да провери дали секој државен тендер се склучува во хотел во Струмица

пред 5 години
Во време кога сме се поблиску до НАТО членството

Постои ли „руско-белоруска врска“ во РЕК Битола?!

пред 5 години
БИЛО ИТНО ДА СЕ ПОСТИГНЕ ДОГОВОР?!

Почесниот конзул на Белорусија лапна милионски договор со ЕЛЕМ

пред 5 години
Македонија

„Тендери“ на СЈО одложено за 9 ноември

пред 5 години
Македонија

Нови рочишта за „Тендери” и „Тарифа”

пред 5 години