Ознака: талибанци
Свет

Што се случува во Иран, Талибанците удрија

пред 1 година
Регион

Taлибанците од Бондстил на Косово тргнуваат за Украина

пред 2 години
Свет

Стотина членови на авганситанската влада се убиени од Талибанците

пред 2 години
Свет

Талибанците ќе имаат баталјон за бомбаши-самоубијци

пред 3 години
Македонија

Талибанците прво ги мачат па ги убиваат наркоманите (ФОТО)

пред 3 години
кој е барадар, лидерот на талибанците

Новиот вицепремиер на Авганистан Американците го извадија од затвор во Пакистан

пред 3 години
Свет

Директорот на ЦИА вчера во Кабул имал тајна средба со лидерот на талибанците

пред 3 години
Свет

„Студено е да креваме џихад“: Aмерикански пилот постојано ги прислушкувал Талибанците (ФОТО)

пред 3 години
Македонија

Груевски прави споредба: Во Македонија петта година имаме талибанско правосудство под контрола на Зоран Заев

пред 3 години
Свет

Талибанците воведоа полициски час од 21 часот

пред 3 години
Свет

Војната заврши, уверуват Талибанците

пред 3 години
Свет

Дознајте за Талибанците: Го прозиведуваат афионот кој се става во хероинот, на жените не им даваат никакви права

пред 3 години
Свет

Талибанците по преземањето на власта: Жените мора да носат хиџаб, дипломатите да продолжат да работат

пред 3 години
Свет

Taлибанците целосно го завземаат Авганистан

пред 3 години
Нови борби во Авганистан

Напад врз зградата на Министерството за телекомуникации во Кабул (ВИДЕО)

пред 5 години
Двочасовни борби

26 загинати во талибански напад на воена база во Авганистан

пред 5 години
По напад на ТАлибанците во Авганистан

Срушен воен хеликоптер, петмина мртви

пред 6 години