Ознака: седница
Економија

Буџетот за 2020 на денешната владина седница

пред 5 мес.
Заврши дводневната средба на бугарско-македонската комисија

Договорот за Гоце Делчев останува за друга седница

пред 7 мес.
Македонија

Мицевски: Власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување

пред 7 мес.
премиерот во обраќање од собраниската говорница

Заев: Шансите на опозицијата на избори се никакви (ВИДЕО)

пред 7 мес.
Македонија

Седницата за избор на нови членови на Владата продолжува денеска напладне

пред 7 мес.
Македонија

Заев се врати од одмор, Владата денеска одржува седница

пред 8 мес.
Македонија

Седница на Централниот одбор на СДСМ

пред 9 мес.
Македонија

Четврти ден молк од владата за втората „бомба“ за Рашковски, став за спорниот тендер по денешнтата владина седница?

пред 9 мес.
датумот ќе го определат двајцата премиери

Македонија и Косово ќе одржат заедничка владина седница во Скопје

пред 10 мес.
Најава на претседателот на Собранието

Собранието ќе расправа за Груевски по 10 јуни: Ако не му се одземе мандатот ќе остане пратеник, но нема да зема плата

пред 10 мес.
Македонија

ВО ЖИВО: Собраниска седница

пред 11 месец
Одлука на антикорупционерите

Две прекршочни постапки против претседателот Иванов и една против министерот Бектеши

пред 12 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата донесе заклучок, така да вчерашната седница воопшто не беше потребна

пред 1 година
СДСМ го бојкотира собранискиот спикер

Митревски: Џафери да каже зошто ја прекина синоќешната седница, кворум имаше

пред 1 година
Продолжение на седницата на собраниската комисија

И денеска ќе се расправа за одземање на имунитетот на Трајко Вељаноски

пред 1 година
Македонија

Нема ништо спорно со изборот на Нури Бајрами за член на комисијата за спречување корупција

пред 1 година
По барање на Собранието

Законот за пазари на седница на Владата

пред 1 година
Ќе се зголемува конкурентноста и растот на економијата

Владата донесе Програма за економски реформи 2019-2021

пред 1 година
Седницата за уставни измени продолжува утре

Да ги кренеме главите и да се издигнеме над поделбите, им порача Заев на пратениците

пред 1 година
Македонија

Бошњаковски: Владата очекува да се обезбеди двотретинско мнозинство за уставните измени

пред 1 година