Ознака: ракомет
Спорт

Ден за одмор за Шпанија и Хрватска пред големото финале

пред 6 мес.
подготовки за настап во бугарија

Брестовац го објави списокот за младинскиот шампионат во Бугарија

пред 10 мес.
Во шпанското гратче Ирун

Пораз на Еурофарм Работник во ракометната Лига на шампиони

пред 10 мес.
во сабота на домашен терен ја пречекуваат Чешка

Ракометарките поразени од Шведска на почетокот од квалификациите за ЕП2020

пред 10 мес.
Суперкуп на Македонија

Прв трофеј во новата сезона: Вардар посилен од Металург

пред 10 мес.
ракометната федерација на Македонија одлучи

Третиот Супер Куп ќе се игра во Куманово

пред 10 мес.
Со осум засилувања, солидни подготовки и спортски оптимизам

Ракометарите на „Еурофарм Работник“ подготвени за премиерата во СЕХА лига

пред 10 мес.
го совлада германски Кил

Барселона ја одбрани титулата на Супер Глоуб, трет пат по ред

пред 11 месец
славеа над домаќинот Ал Вехда

Вардар освои бронза на ИХФ Супер Глоуб и награда од 150 илјади евра

пред 11 месец
Ракомет - Супер Глоуб

Вардар поразен од Кил

пред 11 месец
Во борбата за финалето ќе се сретне со германски Кил

Вардар се пласираше во полуфиналето на Супер Глоуб

пред 11 месец
составен од млади играчи чиј тренер е Андон Бошковски

Почна со работа клубот КЛ7 на Кире Лазаров, целта е да биде стандарден суперлигаш

пред 11 месец
следен противник е селекцијата на Јапонија

Македонските кадети го забележаа вториот пораз на Светското првенство

пред 11 месец
летни подготовки за ракометниот шампион

Вардар финалист на турнирот во Требиње

пред 11 месец
Давид Писонеро меѓу првите од тимот пристигна во Скопје

Новиот тренер на РК Вардар: Имам сериозна цел, да научам македонски

пред 12 мес.
Поранешниот ракметар на Металург и Вардар потпиша за каталонскиот гигант

Барселона плати милион евра за Циндриќ

пред 1 година
вечерва во 18 часот во струмица

Македонските ракометари спремни да и се реваншираат на Грција

пред 1 година
Скандирање, прегратки, солзи и насмевки за добредојде на шампионите

Да живее Вардар, да живее ракометот, да живее Македонија

пред 1 година
плоштадот македонија преполн

Ракометните херои на Вардар ги дочекуваат илјадници граѓани (ВИДЕО/ФОТО)

пред 1 година
голманот на вардар

Милосављев: Би сакал еден ден повторно да се вратам во Скопје

пред 1 година