Јапонскиот ракометар со својот спектакуларен седмерец ги воодушеви љубителите на ракометот ширум светот ракометарот на француски Ним, Косуке Јасухир изведе маестрална финта при реализацијата на седмерецот.

Косуке изглуми удар, направи феноменална пируета и ја испрати топката покрај главата на збунетиот голман на Данкерк.

Публиката со овации го награди  потегот на Јапонецот а  Ним го совлада Данкерк со 34:23.

Погледнете го одличниот гол на Косука