Ознака: пратенички прашања
Македонија

Koвачевски и министрите денеска ќе одговараат на пратенички прашања

пред 2 години
Македонија

Талат денеска има нова можност да затвора пратеници

пред 2 години
Македонија

Јанушев до Николовски: Вашиот брат преку фирма наплаќа готовина без да издава фискална сметка, ги крши законите и работи нелегално

пред 3 години
Македонија

Спасовски: Суспендирав двајца вработени во МВР фатени како се дрогираат на улица

пред 5 години
Македонија

ВО ЖИВО: Пратенички прашања во Собранието

пред 5 години
Седница за пратенички прашања

Опозицијата се буни: Срамота е од 28 министерства, во Собрание да дојдат само 6 министри

пред 5 години
Седница за пратенички прашања

ВО ЖИВО: Пратениците ги прашуваат премиерот и министрите

пред 5 години
Македонија

Шекеринска во Собрание дојде со хеликоптер

пред 5 години
Македонија

Заев оптимист: Летово ќе добиеме датум; Милошоски: До вчера ни беше крива Атина, сега гледам ќе биде крива Тирана

пред 5 години
Македонија

ВО ЖИВО: Седница за пратенички прашања

пред 5 години
Собраниска седница за пратенички прашања

Пратениците денеска ќе ги прашуваат премиерот и министрите

пред 5 години
Собраниска седница

ВО ЖИВО: Седница за пратенички прашања

пред 5 години
Во сите 17 индустриски зони се отвораат 4.500 работни места

Заев: Странските инвестиции во  2018-та  се најбројни од  самостојноста

пред 5 години
Седница во собранието

ВО ЖИВО: Седница за пратенички прашања

пред 5 години
Реакција од пратеникот зошто е 17-ти на листата

Села: Ме барате за уставни измени, за заеднички претседателски кандидат, а прашање не ми овозможувате да поставам

пред 5 години
На седницата за пратенички прашања

Амди се побуни: Не можам да дојдам до израз, бидете хуманитарни пуштете ме да поставам прашање (ВИДЕО)

пред 5 години
Активности на Собранието

Собраниска седница за поставување пратенички прашања

пред 5 години