Ознака: Петро Порошенко
Свет

Додека е под истрага дека тргувал со проруските бунтовници,Порошенко се слика со калашников

пред 2 години
Свет

Порошенко итно хоспитализиран поради компликации од коронавирусот

пред 4 години
Свет

Не оној на Заев: Украина води истрага за вистинскиот Порошенко

пред 4 години
Свет

Покрената истрага против Порошенко поради префрлање на државни пари

пред 5 години
Свет

Еве како маж рипна врз автомобилот на Порошенко (ВИДЕО)

пред 5 години
дури завчера видел дека е измамен

Заев им се јавувал на руските комичари, а им праќал и слики од Меркел (ВИДЕО)

пред 5 години
од Владата се уште без коментар

Заев на руски комичари им го дава бројот на Вес Мичел и со „Порошенко“ се договара како да го реши проблемот со МПЦ

пред 5 години
Свет

Само што си замина: Кривична пријава за Порошенко

пред 5 години
Свет

Зеленски за претходникот: Порошенко е како турист кој краде папучи и крпи од хотел

пред 5 години
пет години откако полуостровот се припои кон Русија

За Путин е руски, Порошенко ќе го враќа назад, според ЕУ – Крим е Украина

пред 5 години
на предизборен митинг во украина

Ултрадесничари јуришаа на Порошенко, со боксови и тупаници тргнаа кон полицијата (ВИДЕО)

пред 5 години
Официјална Мосва со одговор до Порошенко

Захарова: Порошенко не ја искористи можноста за мир

пред 5 години
Украинскиот претседател е изморен од војување

На Украина и е потребен мир со Русија

пред 5 години
Официјално потпишан томосот за афтокефалност на украинската православна црква

Светиот крст во Истанбул – Почесни гости Порошенко и украинскиот митрополит

пред 6 години
русија ги повлече трупите од границата со украина

Порошенко ја укина воената состојба во Украина

пред 6 години
Во црквата Света Софија во Киев

Украина прогласи афтокефална црква

пред 6 години
Порошенко долеа „масло на огнот“

Киев им забрани влез во Украина на Русите

пред 6 години
по отпорот на опозицијата и шпекулациите дека се воведува за да се одложат изборите

Украинскиот парламент прогласи едномесечна воена состојба

пред 6 години
тензиите во Азовското море растат

Украина прогласи воена состојба до 25 јануари

пред 6 години
Голем ден за православието

Украинската црква и официјално стана афтокефална, македонската тапка в место

пред 6 години