Ознака: одговорност
Македонија

Бомгартнер: Париз е подготвен во даден момент да ја преземе својата одговорност

пред 2 години
тие не ја чекаа истрагата

Jанакиески, Пешев и Фрчкоски покажаа поголем морал од Филипче

пред 2 години
Македонија

Антикорупционерите не отстапуваат, бараат кривична одговорност за Рамиз Мерко, него засега мува не го лази

пред 3 години
Македонија

Ќе има ли одговорност за функционерите кои правеа свадби надвор од Македонија?

пред 3 години
РЕАКЦИЈА ЗА ПОЖАРОТ НА ЕЗЕРОТО „МЛАДОСТ“

Влатко Ѓорчев бара оставки, авионите и хеликоптерите доцнеле 5 часа

пред 5 години
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ

Јанушев: Апсењето на Јанева доцнеше 2 месеци, Заев подготвен секого да жртвува

пред 5 години
Колумни

Може ли и Никола Груевски до небо да се извини и да се врати?!

пред 5 години
Македонија

Зијадин Села: Одговорост да има и од највисоките членови на ДУИ

пред 5 години
Дали Катица Јанева ја прелеа чашата

Давидовиќ: Одговорност мора да има и лична и за органот

пред 5 години
ВМРО-ДПМНЕ СО РЕАКЦИЈА НА СЛУЧУВАЊАТА ВО ЗДРАВСТВОТО

Сланева:Уште колку животи треба да згаснат за Филипче да прогласи епидемија?

пред 5 години
Опозицијата бара одговорност

Николов: Филипче да одговара за несреќата кај Ласкарци

пред 5 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност од Царовска и Зењели за скандалот со ПИОМ

пред 5 години
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА НАУМ СТОИЛКОВСКИ, ВМРО-ДПМНЕ

Власта тоне во својата бесрамна однароденост

пред 5 години
Македонија

Арсовски: Ова јавно обвинителство повеќе нема легитимитет

пред 5 години
до каде стигнало „големото уво"

Освен во ЈОРМ системи за прислушување биле вградени и во Основниот суд Скопје 1, вели Заев

пред 5 години
Економија

Трипуновски: Со лагите за ГМО, производителите претрпеа огромна штета

пред 5 години