Ознака: обвинителство
Македонија

Во тетовското обвинителство стигна извештајот на МВР за пожарот во модуларата болница во кој изгореа 14 пациенти

пред 4 мес.
Македонија

Дури од денеска Обвинителството ќе ја разгледува документацијата за набавка на модуларните болници

пред 4 мес.
Македонија

Судењето за „27 април“ меѓу Гоце Делчев и Ченто: Златна шанса на судот да се избави од стегите на обвинителството и политиката

пред 6 мес.
Македонија

Си има ред Зоране: Во која европска земја премиер бара смени на судии и обвинители?

пред 11 мес.
Македонија

Обвинителството смета дека некој му помогнал на Сашо Мијалков за бегството

пред 11 мес.
Македонија

Приведени креаторот и администраторот на „Јавна соба“, ќе им се суди за производство и дистрибуција на детска порнографија

пред 12 мес.
Регион

Хашим Тачи бил испрашуван во Хаг три пати, Обвинителството тврди дека ја лажел јавноста

пред 1 година
Македонија

Обвинителството отвори истрага за 4 члена на ДИК за набавката на софтверот што се користеше за изборите

пред 1 година
Македонија

Обвинителството бара казни за седум лица од Кавадарци за неспроведување самоизолација

пред 2 години
не стигнале да ги погледнат Пи-мерките за катица

Јанева три часа ги гледаше доказите за „Рекет“, ќе продолжи и утре

пред 2 години
Македонија

Протест пред Обвинителството – да запре прогонот врз медиумите и новинарите

пред 2 години
Што појаснува обвинителството

За ОЈО новинарот не е јавност!?

пред 2 години
По поднесениот обвинителен акт

МАН: Обвинителството да ја запре постапката-најбрутален притисок врз новинарството

пред 2 години
Македонија

ОЈО испрати допис до СЈО за преземање на предметите

пред 2 години
Лидерот на БЕСА повикува да се остави Обвинителството слободно да истражува

Касами: Многу луѓе од актуелната власт се вмешани во „Рекет“

пред 2 години
Прв политичар кај Вилма Русковска

Фросина Ременски веќе два часа дава исказ за „Рекет“ во обвинителството

пред 2 години
Уште еден бизнисмен на распит во обвинителството

Струшкиот стратешки партнер на Боки 13 на распит за „Рекет“

пред 2 години
Македонија

Мицевски: Прашајте го Бојан како ќе ми ги врати парите

пред 2 години
ПОЗНАТАТА ТВ-ВОДИТЕЛКА на распит

Лила Филиповска за „Рекет“ во Обвинителството – не открива детали од распитот (ВИДЕО)

пред 2 години
Австрија

Курц падна од власт бадијала-отфрлени обвиненијата за аферата „Ибица“

пред 2 години