Ознака: образование
Македонија

Владата одобри, Собранието ќе гласа: Историја се спојува со општество во еден предмет, албанскиот јазик изборен од шесто оддление

пред 3 мес.
Македонија

Заев: Доцниме со реформите во образованието, но нема ни да избрзуваме

пред 3 мес.
Македонија

Власта наместо притисок врз матурантите и професорите, да ги поддржи законските измени на ВМРО-ДПМНЕ

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ги повика сите парламентарни партии да им помогнат на матурантите

пред 4 мес.
Македонија

Атанасов: Оправдани се негативните реакции во јавноста, концептот за наставните планови не е добро осмислен и има слабости

пред 4 мес.
Македонија

Со вакво лошо менаџирање на Царовска и Заев во образованието, Македонија ќе има уште многу загубени генерации

пред 4 мес.
Македонија

Ова денеска што се обидуваат да ни го претстават како реформа во основното образование е политички потег, вели Мицкоски

пред 4 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска со своите „реформи од Финска“ се обидува со сите сили да го укине предметот историја

пред 4 мес.
Македонија

НСДП: Потребни се квалитетни промени во образованието, но треба да се вклучат и професорите, учениците и родителите

пред 4 мес.
Македонија

Уште еден удар врз министерката Царовска-Сенатот на УКИМ против укинувањето на историјата како самостоен предмет

пред 4 мес.
Македонија

Стручната јавност и натаму поделена за новиот концепт за основно образование

пред 5 мес.
Македонија

Наставниците по историја, географија и граѓанско образование заеднички да ја планираат наставата

пред 5 мес.
Македонија

Митева: Образованието не е на листата на приоритети на Владата

пред 7 мес.
Економија

Сергеј Попов: Се кратат 21 милион евра за образование, но не се чепка од луксузот за власта

пред 7 мес.
Македонија

Народен правобранител: Во училиште или од дома, образованието мора да му биде достапно на секое дете

пред 8 мес.
Македонија

Митева: МОН признава дека платформата е нефункционална

пред 8 мес.
Македонија

Владата донесе уредба за начинот на реализирање на наставата

пред 8 мес.
неделава треба да се потпише одлуката за избор на најповолна понуда

Адеми најави завршување на постапката за печатење нови учебници

пред 2 години
извештај на светскиот економски форум

Швајцарија и Финска европски земји со најдобар образовен систем

пред 2 години
се разгледуваат сите опции и детали

Во петок или сабота средба на СОНК со министерот за образование Адеми

пред 2 години