Ознака: обединети нации
Регион

Рецептот е ист: Српската опозиција и власта на СДСМ преговорите за Косово и со Грција за името ги префрлија од Обединетите нации во ЕУ

пред 3 мес.
Македонија

Maкедонија меѓу 50 земји во ОН на кои не им пречи фашизмот

пред 2 години
банкрот оон

Обединети нации може да немаат пари да испатат плати

пред 5 години
во спротивно ќе го задржи правото да преземе акција

Сирија во ОН бара повлекување на сите странски сили од земјата

пред 5 години
новинарите исто така не добија визи

САД не даде визи за делегацијата на иранскиот претседател да присуствува во ОН

пред 5 години
Истражителите на ОН, исто така, составиле таен список со 160 „главни актери“

ОН: САД, Франција и Велика Британија можни соучесници во воени злосторства во Јемен

пред 5 години
најмалку 20.000 жени се силувани во војната во Босна и Херцеговина

БиХ треба да исплати отштета на жена силувана во војната

пред 5 години
бегаат од војни, прогони и од глобалното затоплување

Најголем број на бегалци во светот од Втората светска војна

пред 5 години
според извештајот на ОН и СЗО

Западен Балкан е европски првак во загаденост на воздухот

пред 5 години
случај кој ја подели франција

За еутаназија на француски пациент ќе одлучува одбор на Обединетите нации

пред 5 години
Поврзан со ЦИА и со Русија

Другарот на Гадафи: Кој е мистериозниот генерал кој ја освојува Либија?

пред 5 години
расте бројот на мртвите

Битка за Триполи: Крв одново тече во Либија (ВИДЕО)

пред 5 години
можно воено злосторство во појасот газа

ОН: Израелски војници намерно пукале врз палестински цивили

пред 5 години
пред денешното одржување на седницата на Советот за безбедност на ОН

Русија предупредува дека САД планира воена интервенција во Венецуела

пред 5 години
антивладините протести станаа интернационални

Француските „Жолти елеци“ протестираа пред седиштето на ОН во Женева

пред 5 години
во списокот на признати држави

Обединети Нации го заменија ПЈРМ со Северна Македонија

пред 5 години
преку вербална нота

МНР ги информираше Обединетите нации дека го променивме уставното име

пред 5 години
Македонија

Димитров: Во ваше име ќе побарам прошка од родителите и верувам дека ќе ја добијам

пред 5 години
расте бројот на земји со анти-имигрантски став

Бугарија потврди повлекување од Договорот на ОН за мигарација

пред 5 години
руското министерство за надворешни соопшти

Формирањето војска на Косово е кршење на Резолуцијата на Советот на безбедност на ОН

пред 5 години