Ознака: норвешка
Свет

Хоспитализиран е норвешкиот крал Харалд Пети

пред 6 дена
Спорт

Норвешка меле на ЕП

пред 8 мес.
Свет

Норвешкиот фонд е преполн: Не знаат што да прават со парите, ги честат граѓаните со по 200.000 долари

пред 11 месец
ЦЕЛТА ГИ ОПРАВДУВА СРЕДСТВАТА

Во Норвешка постои град каде никој не умрел 69 години (ФОТО)

пред 1 година
69 годишната хајген е исчезната од 31 октомври

Сопруга на норвешки тајкун најверојатно е мртва по лажно киднапирање

пред 1 година
Магазин

Плата околу 2,200 евра: Норвешка бара фризери за кучиња од Балканот

пред 1 година
Свет

Норвешка посредник: Претставници на Мадуро и Гваидо сепак ќе седнат на заедничка маса

пред 1 година
допатуваа и од опозицијата

Претставници на Мадуро на разговори во Осло за излез од кризата во Венецуела

пред 1 година
дали навистина бил трениран за воени цели

Норвежани пронашле „руски кит-шпион“ на Артикот (ВИДЕО)

пред 1 година
МОРЕТО ГО ЛУЛАШЕ КАКО ИГРАЧКА

Драмата заврши со среќен крај – од крузерот „Викиншко небо“ спасени сите 1.300 патници

пред 2 години
данска против норвешка за големото финале

Скандинавците владеат со светскиот ракомет

пред 2 години
Познати најдобрите четири селекции на СП

Германија – Норвешка и Франција – Данска се дуелите во полуфиналето

пред 2 години
Побаран откуп во крипто валута

Киднапирана сопругата на еден од најбогатите луѓе во Норвешка

пред 2 години
шефот на нато тврди дека нема нови американски ракети во европа

Столтенберг: Распоредувањето на руски ракети го загрозуваат нуклеарниот договор

пред 2 години
Провокација или презентација на сила

НАТО вежби на прагот на руската граница (ВИДЕО)

пред 2 години
Интересно доживување на норвешки рибар

Галеб му слета на глава и не сака да си оди (ВИДЕО)

пред 2 години
Регион

„Дагсависен“: Хрватска стана „проблематичното дете“ на ЕУ

пред 2 години