Ознака: невреме
ветеринарот тврди дека животните се навикнати на вакви непогоди

Белградската зоолошка градина под вода (ВИДЕО)

пред 2 години
големо невреме доаѓа кон нас

Белград на вода – бура, громови, поплави, гејзери… тоа е главниот град на Србија денеска (ВИДЕО)

пред 2 години
од ухмр најавуваат

Пад на температурите во следните денови

пред 2 години
НЕВРЕМЕ ВО БАВАРИЈА

Град со големина на голф топче го сотре Минхен: Беше како куршуми да паѓаат од небо!

пред 2 години
не се пријавени поголеми штети

Андреа дојде во Скопје: Урнато дрво во паркот „Жена борец“ (ФОТО)

пред 3 години
Регион

Загреб ја проценува штетата, во БиХ поплави и снег, безбедно во Србија и во Црна Гора

пред 3 години
Македонија

Невреме во северозападниот дел на земјата(ФОТО)

пред 3 години
Прогласено „црвено“ ниво на опасност од поплави

Циклонот Вероника го погоди северозападот на Австралија (ВИДЕО)

пред 3 години
половина милион жители без струја

Циклон го погоди Мозамбик, Зимбабве и Малави, 140 загинати

пред 3 години
орканскиот ветер го наруши сообраќајот

Германија: Невреме го прекина железничкиот сообраќај

пред 3 години
Регион

За да помогнат на службите, во Австрија и камионите пробиваат патишта (ВИДЕО)

пред 3 години
Романија по силниот снег

Илјадници домови без електрична енергија, затворени училишта и блокирани патишта

пред 3 години
едно од најпознатите туристички места во Шпанија погодено од силно невреме

Бранови рушат тераси на Тенерифе

пред 3 години
ривер плата и бока јуниорс во финалето на либертадорес

Ништо од спектаклот – дожд го одложи „Суперкласико“

пред 3 години
Најава на метеоролозите

Снежно невреме се ближи кон Истокот на САД

пред 3 години
Се бројат жртвите од временската непогода во Италија

Билансот на загинати во невремето дојде до 30

пред 3 години
Лошото време причина за големи штети во Италија

Невремето предизвика судар на туристички крузери (ВИДЕО)

пред 3 години
орканскиот југо ќе дува со 140 км/ч - можна евакуација

Црвен метео аларм на Jадранот, најлошото допрва доаѓа

пред 3 години
НАГЛА ПРОМЕНА НА АТМОСФЕРСКИОТ ПРИТИСОК

Рим сардисан од град (ВИДЕО)

пред 3 години
Јапонија

Тајфунот Џеби зеде десет жртви

пред 3 години