Силно невреме со пороен дожд и град го зафати Скопје. Во главниот град се слушаат и грмотевици, а дува и силен ветер.

УХМР веќе најави дека ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

преземено од прес24.мк