Ознака: музеј
Магазин

Вака изгледа музејот на иднината во Дубаи (ВИДЕО)

пред 6 дена
„Пресинг ТВ“ „во музејот во Штутгарт

Да возиш автомобил и да возиш „Порше“ не е исто (ФОТО)

пред 3 недели
Регион

Пресинг ТВ влезе во бункерот на Енвер Хоџа: И Албанија имала свој „Голи Оток“, тешко на тој што ќе се обидел да пребега (ФОТО)

пред 5 мес.
Регион

Бугарија побара да ги смениме и музеите

пред 8 мес.
Магазин

Штипскиот Музеј одбележува 70 години постоење

пред 1 година
Магазин

Етнолошка изложба „Рапсодија во бело“ во кумановскиот музеј

пред 2 години
Спорт

Новак Ѓоковиќ ќе добие музеј на „Кнез Михајлова“

пред 3 години
Магазин

Овде е привилегија да се биде магаре: Вака изгледа музејот за ова домашно животно во Црна Гора (ФОТО)

пред 3 години
како дел од проектот за прекугранична соработка „Грција и Македонија 2014-2020“

Предвидени 234.000 евра за реконструкција на Музејот на албанската азбука во Битола

пред 3 години
три состојки за исхрана и совет за согорување на масти

Откриен тајниот рецепт на Никола Тесла за долг живот

пред 3 години
пренамена може само со одобрение од УНЕСКО

Ердоган не може да го менува статусот на Света Софија

пред 3 години
По преименувањето на државните институции

Преспа изговор за бришење на ВМРО и жртвите на комунизмот!

пред 3 години
сега е музеј во тирана

Од „куќата на лисјата“ Енвер Хоџа ги прислушкувал сите непријатели на Албанија (ФОТО)

пред 3 години
Предупредувањето „И ѕидовите имаат уши“ пред Американците

Музеј на КГБ во Њујорк

пред 3 години
година на рембрант

Три и пол века од смртта на големиот мајстор

пред 3 години
Презентација на придонесот на грчкиот архитект Константинос Доксијадис

Изложба во Атина за обновата на Скопје по земјотресот

пред 3 години
Регион

Судот го одби барањето музејот Аја Софија повторно да стане џамија

пред 4 години