Ознака: министер
Македонија

Министерот Лога за „Пресинг ТВ“: Во графата националност ќе стои Македонец/Македонка

пред 1 година
Македонија

Словачкиот министер за надворешни работи во посета на земјава

пред 3 години
Регион

Скандал во босанската влада: Сопруга на министер објави фотографии со неговата љубовница

пред 4 години
Свет

Питер Сијарто е позитивен на коронавирусот

пред 4 години
се огласи идната министерка за финансии

Ангеловска: Фискална транспарентност и домаќинското работење со парите на граѓаните

пред 5 години
Алтернативниот грчки министер дециден

Милтиадис Варвициотис: Го следиме „секој чекор на владата на Скопје“

пред 5 години
МЕРКЕЛ ЕСКПРЕСНО НАЈДЕ ЗАМЕНА

Лидерката на ЦДУ Каренабуер е нов министер за одбрана

пред 5 години
Македонија

Оставката на потпретседателот на Собранието Мемеди, пред пратениците

пред 5 години
КОЈ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ШЕФ НА ГРЧКАТА ДИПЛОМАТИЈА

Никос Дендијас со порака до Македонија – имаме оружје во ЕУ

пред 5 години
Антикорупционерите децидни

Антикорупциска: Ако премиерот стане министер ќе мораме да реагираме

пред 5 години
Економија

Николовски: Со премиерот ќе разговараме за кадарот кој би можел да ме замени

пред 5 години
Во 82-та година од животот

Почина Клаус Кинкел

пред 5 години
Русија не се меша во внатрешните работи на Грција

За Москва, Македонија влегува во надлежностите на Советот за безбеност на ОН

пред 5 години
Kонференција „Разговараме и делуваме на патот кон ЕУ“

Јакнење на финансиските истраги за организираниот криминал

пред 5 години
Министерот Спасовски во Софија

Советите од пријателите ќе ни бидат од голема помош

пред 6 години