Питер Сијарто е позитивен на коронавирусот

04.11.2020 / 9:44

Унгарскиот министер за надворешни работи Питер Сијарто е позитивен на коронавирусот.

Сијарто, кој е во официјална посета на Тајланд, нема никакви симптоми. Тој е во самоизолација на Тајланд.

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

Свет

„Њујорк тајмс“-Администрацијата на Трамп следела топ-демократи и нивни семејства

пред 2 дена
Свет

Видовитиот Али Ахмети-Брисел сака да ги олабави правилата за субвенционирање на зелените проекти

пред 5 дена
Свет

Пријателката на Катица стана главна ЕУ обвинителка (ФОТО)

пред 2 недели
Свет

Макрон се вакцинираше против коронавирус

пред 2 недели
Свет

СЗО ги смени имињата на мутациите на коронавирусот

пред 2 недели
Свет

Пекер праќал конвој оружје, куршуми и дронови за борците на „Исламска држава“ во Сирија

пред 2 недели
Свет

Во Виетнам откриен нов опасен вид на коронавирус

пред 2 недели
Свет

Веќе е невозможен живот како пред пандемијата, тврди австриски виролог

пред 2 недели
Свет

Авион на „Рајанер“ принудно слетал во Берлин поради закана со бомба

пред 2 недели
Свет

Американски научник предупредува на закани од Covid-26 и Covid-32

пред 2 недели