Ознака: меркел
НЕ БИЛО СЕ ПОДМАЧКАНО ВО БЕРЛИН

„Билд“: Мицотакис непријатно ја изненади Меркел

пред 11 месец
Средба на германската канцеларка со унгарскиот премиер

Меркел: Европа нема да биде обединета без земјите од Западен Балкан

пред 11 месец
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ВО ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА

Мицотакис го пали авионот – први средби со Макрон и со Меркел

пред 11 месец
НАПОРНА НЕДЕЛА ЗА БРИТАНСКИОТ ПРЕМИЕР

Борис Џонсон на средби со Макрон и со Меркел – се бара клуч за Брегзитот

пред 11 месец
Свет

„Билд“: Намерно криете од што боледува канцеларката, ова е навреда за нас

пред 1 година
Што се случува со германската канцеларка

Меркел пак се тресеше (ВИДЕО)

пред 1 година
Откако два пати неконтролирано трепереше

Меркел: Добро сум

пред 1 година
Свет

Ангела Меркел пак се стресе (ВИДЕО)

пред 1 година
Свет

Меркел се залага претседател на ЕК да биде некој од водечките кандидати

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Меркел не споменува датум, Заев ја срами државата секаде каде што оди

пред 1 година
Средба во Берлин

Што ќе му соопшти Меркел на Заев?

пред 1 година
Разговор со поранешниот премиер и лидер на СДСМ

Бучковски: Би било големо изненадување ако Заев добие ветување од Меркел за датум во јули

пред 1 година
ИНТЕРВЈУ, ПРОФЕСОР ЈОВАН ДОНЕВ

Меѓу датум и предвремени избори, најбрзо ќе стигнат редовни избори

пред 1 година
Македонија

„НЕ“ од Меркел за добивање датум летово – избори или нова Влада?

пред 1 година
Приѕнание за германската канцеларка

Меркел стана почесен доктор по право на Харвард

пред 1 година
ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ИСТУРИЈА ЛАДНА ВОДА ВРЗ БАЛКАНСКИТЕ НАДЕЖИ

Уште ќе се местат балканските коцки пред да се случи проширување

пред 1 година
Македонија

Mеркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

пред 1 година
Договорот од Преспа ќе биде една од темите за кои ќе разговара Меркел со грчкиот државен врв

Меркел на 10 и 11 јануари во посета на Атина

пред 2 години
Според магазинот Форбс

Меркел и натаму најмоќна жена на светот, Иванка Трамп пред Могерини, Колинда и Брнабиќ меѓу првите 100

пред 2 години
Свет

Меркел до Путин: Ти нудам дипломатска помош за решавање на кризата меѓу Москва и Киев

пред 2 години