Ознака: меркел
Свет

Германските медиуми тврдат: Ангела Меркел денеска ќе ја прими вакцината на „АстраЗенека“

пред 6 мес.
Свет

Путин, Меркел и Макрон разговарале за регистрација на руската вакцина „Спутник В“ во ЕУ

пред 7 мес.
Свет

Меркел најавува построги рестрикции

пред 7 мес.
Свет

Меркел: Ќе разговараме како да обезбедиме повеќе вакцини да се прават во Европа

пред 7 мес.
Свет

Германија ги продолжи ограничувањата, построги мерки за Велигден

пред 7 мес.
Свет

Меркел: Крај на локдаунот не е решение

пред 9 мес.
Свет

Меркел: Ќе можеме да ги вакцинираме сите граѓани до крајот на летото

пред 9 мес.
Свет

Меркел призна дека борбата против коронавирусот им излезе од контрола

пред 9 мес.
Свет

Меркел ја презеде набавката на вакцини во свои раце

пред 10 мес.
Македонија

Меркел се надева дека Македонија годинава ќе ги започне преговорите, Албанија ќе мора да почека

пред 11 мес.
Свет

Мерките на ограничување во Германија остануваат до 20 декември, можно е продолжување и до јануари

пред 11 мес.
Свет

Автомобил испишан со пораки се заби во капијата на канцеларката Меркел

пред 11 мес.
Регион

Мора да се согласувате, не заборавајте го тоа, затоа што е многу важно, им порача Меркел на Заев и Борисов

пред 12 мес.
Македонија

Заев денеска ќе разговара со германската канцеларка Ангела Меркел

пред 12 мес.
Свет

Меркел на состанок зад затворени врати: На работ сме од губење на контрола врз вирусот

пред 12 мес.
НЕ БИЛО СЕ ПОДМАЧКАНО ВО БЕРЛИН

„Билд“: Мицотакис непријатно ја изненади Меркел

пред 2 години
Средба на германската канцеларка со унгарскиот премиер

Меркел: Европа нема да биде обединета без земјите од Западен Балкан

пред 2 години
ГРЧКИОТ ПРЕМИЕР ВО ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА

Мицотакис го пали авионот – први средби со Макрон и со Меркел

пред 2 години
НАПОРНА НЕДЕЛА ЗА БРИТАНСКИОТ ПРЕМИЕР

Борис Џонсон на средби со Макрон и со Меркел – се бара клуч за Брегзитот

пред 2 години
Свет

„Билд“: Намерно криете од што боледува канцеларката, ова е навреда за нас

пред 2 години