Ознака: меркел
Што се случува со германската канцеларка

Меркел пак се тресеше (ВИДЕО)

пред 5 години
Откако два пати неконтролирано трепереше

Меркел: Добро сум

пред 5 години
Свет

Ангела Меркел пак се стресе (ВИДЕО)

пред 5 години
Свет

Меркел се залага претседател на ЕК да биде некој од водечките кандидати

пред 5 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Меркел не споменува датум, Заев ја срами државата секаде каде што оди

пред 5 години
Средба во Берлин

Што ќе му соопшти Меркел на Заев?

пред 5 години
Разговор со поранешниот премиер и лидер на СДСМ

Бучковски: Би било големо изненадување ако Заев добие ветување од Меркел за датум во јули

пред 5 години
ИНТЕРВЈУ, ПРОФЕСОР ЈОВАН ДОНЕВ

Меѓу датум и предвремени избори, најбрзо ќе стигнат редовни избори

пред 5 години
Македонија

„НЕ“ од Меркел за добивање датум летово – избори или нова Влада?

пред 5 години
Приѕнание за германската канцеларка

Меркел стана почесен доктор по право на Харвард

пред 5 години
ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ИСТУРИЈА ЛАДНА ВОДА ВРЗ БАЛКАНСКИТЕ НАДЕЖИ

Уште ќе се местат балканските коцки пред да се случи проширување

пред 5 години
Македонија

Mеркел: Признание за Заев и Ципрас на храброста за постигнатиот договор

пред 5 години
Договорот од Преспа ќе биде една од темите за кои ќе разговара Меркел со грчкиот државен врв

Меркел на 10 и 11 јануари во посета на Атина

пред 5 години
Според магазинот Форбс

Меркел и натаму најмоќна жена на светот, Иванка Трамп пред Могерини, Колинда и Брнабиќ меѓу првите 100

пред 6 години
Свет

Меркел до Путин: Ти нудам дипломатска помош за решавање на кризата меѓу Москва и Киев

пред 6 години
Им се погоди дружбата

Макрон и Меркел седнаа на по едно пиво (ВИДЕО)

пред 6 години
Прес-конференција на Ердоган и Меркел

Меркел: Германија има интерес од економски стабилна Турција

пред 6 години
Македонија

Меркел: Сами одлучувате за Вашата иднина, не останувајте дома на 30 септември

пред 6 години
Македонија

Шекеринска: Доаѓањето на Столтенберг, Меркел и Курц значи силна поддршка за Македонија

пред 6 години