Ознака: локални избори
Македонија

Потврдено: Локалните избори на 17 октомври

пред 1 година
Македонија

Заев пак го смени ставот: Сега нема против избори на 17 октомври

пред 1 година
Македонија

Само на ДУИ му е сеедно кога ќе бидат локалните избори

пред 1 година
Македонија

Ако Заев инсистира на самоволно одложување на локалните избори општините може да бидат блокирани

пред 1 година
вмро-дпмне обвинува

Заев за кандидати за градоначалници избра старо-нови пајташи

пред 1 година
Македонија

Ова се избори да се биде или не

пред 1 година
Македонија

Според Заев, СДСМ е фаворит за локалните избори

пред 1 година
Македонија

Mицкоски очекува голема победа на локалните избори

пред 1 година
Македонија

Заев ги излажа коалициските партнери: Нема една изборна единица за парлантарните, а може нема да има ни отворени листи за локалните

пред 1 година
Македонија

Нема веќе гласање за три секунди: На локалните избори ќе се гласа со отпечаток на прст

пред 2 години
Македонија

Мисаjловски: Ќе бараме и предвремени парламентарни избори заедно со локалните

пред 2 години
Македонија

На локални избори ќе се гласа со отпечаток од прст

пред 2 години
Македонија

Заев сега апелира ДИК брзо да почне постапка за набавка на апарати со отпечаток од прстот за локалните избори

пред 2 години
Македонија

По договорениот попис ќе следуваат фалсификувани локални избори?

пред 2 години
Македонија

Таравари најави коалиција на Алијанса за Албанците и ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори

пред 2 години
Македонија

Денеска локални избори во Пласница и Штип

пред 2 години
Свет

Во Холандија на локални избори гласаат од својот автомобил

пред 2 години
Македонија

ДИК изврши жребување на редоследот на кандидати за локални избори во Штип и Пласница

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Локални избори во еден круг, да заштедиме пари на граѓаните

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Локални избори со еден изборен круг да се заштедат пари

пред 2 години