Ознака: корупција
Македонија

Тасева: Врз база на седум истражувања е направена перцепцијата за корупција, ајде Владата нека ги побие тие институции

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Со оваа власт Македонија ќе продолжи да тоне на скалата на Транспаренси

пред 2 години
Македонија

Калајџиев: Освен реторика нема поместување со борбата со корупцијата, СДСМ ја прокоцка шансата која и беше дадена

пред 2 години
Македонија

Проф.Силјановска за интерпелацијата на вицепремиерот Николовски и министерот Маричиќ-Со институционален илузионизам нема вистинска борба против корупцијата

пред 2 години
Македонија

Брнз: Извештајот на „Транспаренси“е јасен сигнал дека борбата против корупцијата останува критично важна задача

пред 2 години
Македонија

Славески: Заев и СДСМ се причините поради која сме најкорумпирана држава во Европа

пред 2 години
Македонија

Транспаренси Интернешнл докажа дека Заев ја зацeментира Македонија во корупција

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Не е доволна оставка на министерот за правда, или министерот статист за борба против корупција, потребно е целата Влада да си замине

пред 2 години
Македонија

Мисајловски: Замислите, најкриминалната власт има и министер за борба против корупција

пред 2 години
Македонија

Не е пречка само Бугарија, пријателите од Европа јавно укажуваат дека и корупцијата е проблем

пред 2 години
Македонија

Гир по средбата со Ивановска: Ефикасна борба против корупцијата е неопходна за напредок на земјата

пред 2 години
Македонија

Дирк Јан Коп, амбасадор на Кралството Холандија: И корупцијата е проблем за влез во ЕУ

пред 2 години
Македонија

Николоски: Со случајот „Рекет“ се покажа дека само небото е граница за корупција во Македонија

пред 2 години
Свет

На 1 март пресуда за Саркози за корупција и тргување со влијание

пред 2 години
Економија

Ивановска: Рамадани не може да ја извршува функцијата во МЕПСО

пред 2 години
најави бескомпромисна борба

Заев ќе се бори против корупцијата

пред 2 години
Македонија

Брисел контра Заев: Извештајот на ЕК нотираше слабости и недоволно справување со корупцијата

пред 2 години
ИЗВЕШТАЈ НА ЦЕНТАР ЗА ГРАЃАНСКИ КОМУНИКАЦИИ

Половина од компаниите сметаат дека има корупција во јавните набавки

пред 3 години
Македонија

Заев за корупцијата: Падовите се однесуваат на периодот од 2006 до 2017 година

пред 3 години
Поранешната прва дама на Хондурас

За проневера на 722 илјади евра, осудена на 58 години затвор

пред 3 години