Ознака: кипар
Магазин

Манијак влегол во куќата на Цеца на Кипар: Tаа е моја жена

пред 5 години
заради дупчење во кипарските води во потрага по нафта

Лидерите на седум земји од јужна Европа со предупредување до Турција поради Кипар

пред 5 години
Според најновиот извештај на Европската комисија

Кипар со најчиста вода за капење

пред 5 години
Ќерката на Тамта сега има 24 години

Претставничката на Кипар на Евросонг родила дете на само 14 години (ВИДЕО)

пред 5 години
ПРИРОДНИОТ ГАС ГО ЗОВРЕ МЕДИТЕРАНОТ

Анастасијадес обвини: Ова е втора турска окупација на Кипар

пред 5 години
НОВИ ТРАГИ ЗА СЛУЧАЈОТ СО МАСОВНИОТ УБИЕЦ

Во езеро во Кипар пронајден бетонски блок – дали бројот на жртвите на „Орест“ ќе се зголеми?

пред 5 години
КИПАР Е ВО ШОК

Војникот „Орест“ ловел по Фејсбук, потоа жените ги убивал, а немал милост ни за деца

пред 5 години
КИПАР ВО ШОК

„Орест“ признал две убиства, се стравува за судбината на 22 Филипинки

пред 5 години
Свет

Откако ЕУ ја засили контролата: Русите ги вадат парите од кипарските банки

пред 5 години
Договор на Кипар и на Египет

Се гради прв подводен гасовод

пред 6 години