Ознака: Ким Џонг ун
Свет

Обезбедувањето на Ким Џонг Ун се плаши лидерот да не го отријат па ги брише и столиците

пред 3 недели
Свет

Сестрата на Ким Џонг-ун ги предупреди САД да не предизвикуваат смрдеа aко сакаат мир

пред 3 години
Свет

Сопругата на Ким Џонг -Ун се појави во јавност по повеќе од една година

пред 3 години
Свет

Станува моќна речиси колку братот: Ова е сестрата на Ким Џонг Ун (ФОТО)

пред 4 години
Според „Вол стрит журнал“

Полубратот на Ким Џонг Ун шурувал со ЦИА?

пред 4 години
Свет

Трамп: Се уште не сум изгубил доверба во Ким

пред 4 години
се дава само за посебни заслуги

Ким на Путин му подари корејски меч (ВИДЕО)

пред 4 години
северна кореја има санкции од он

Менаџментот на „Мерцедес “се правда: Немаме поим од каде му се на Ким нашите лимузини (ФОТО/ВИДЕО)

пред 4 години
по вчерашната средба со Путин

Ким: Мирот на Корејскиот Полуостров ќе зависи од САД

пред 4 години
историска средба зад затворени врати

Состанокот на Путин и Ким траел двојно подолго од предвиденото (ФОТО)

пред 4 години
ја бара путиновата подршка

Слушнете го гласот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун (ВИДЕО)

пред 4 години
Севернокорејскиот лидер пристигна во Русија

Сите имаат блиндиран автомобил, само Ким има воз (ВИДЕО)

пред 4 години
испратени со авион од северна кореја

Црни лимузини видени во Владивосток пред планираната средба Путин – Ким (ВИДЕО)

пред 4 години
историска средба на двајцата лидери

Ким тргна кон Владивосток на состанок со Путин (ФОТО)

пред 4 години
потребен е нов пристап

Ким Јонг Ун: Неуспехот на преговорите со САД ја поврати опасноста од враќање на напнатоста

пред 4 години
Мерцедес, Ролс-Ројс, Лексус

Луксузните лимузини на Ким Џонг Ун вредат повеќе од два милиони долари (ВИДЕО)

пред 5 години
Треба да бидат иста висина како лидерот и со добар вид

На телохранителите на Ким Џонг Ун им се брише целата историја и добиваат само личен број (ВИДЕО)

пред 5 години
Претседателите на САД и Северна Кореја „очи во очи“ во Виетнам

ВО ЖИВО: Средба на Доналд Трамп и Ким Џонг Ун

пред 5 години
трамп и ким на втора средба кон крајот на февруари

Најлутите опоненети одново на маса, овојпат во Ханој, Виетнам

пред 5 години
најлутите опоненети одново на маса

Нова средба Трамп и Ким кон крајот на февруари

пред 5 години