На социјалните мрежи се појави видео на кое телохранителите на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун користат бели ракавици за да го бришат столот на кој седеше за време на  средбата со рускиот претседател Владимир Путин, а потоа преку него поминуваат со некаков уред.

Ова беше  за отстранување на отпечатоците од прстите и ДНК на севернокорејскиот лидер од столот.

Една од причините за тоа може да биде стравот на Ким од радијација во собата.
Луѓето на Ким ја провериле и издржливоста на столчето за да може на него да седне лидерот кој наводно тежи повеќе од 130 килограми.