Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун пристигна во Владивосток, каде утре треба да се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. Ким во рускиот град пристигна со своето вообичаено превозно средство – блиндиран воз.

Со оглед на тоа дека преговорите меѓу Северна Кореја и САД запнаа, севернокорејкиот водач Ким Џонг Ун стигна во средата наутро во Владивосток на делечниот исток од Русија, каде треба во четврток да се сретне со рускиот колега Владимир Путин.