Ознака: јазик
Македонија

Бледскиот договор ги урива сите тези на Бугарија-Софија ги признала македонскиот народ, јазик…

пред 4 години
Македонија

Од паркингот во Дојран до Берлин-Македонскиот јазик единствен во светот со две формулации!?

пред 4 години
преговори во берлин

Напредок има, но каков-Македонски јазик без или со фуснота?!

пред 4 години
Македонија

На што се согласиле Димитров и Османи со Захариева за македонскиот јазик?!

пред 4 години
Македонија

Во Заев повторно заигра националното-Додека постојат Македонци ќе постои и македонски јазик

пред 4 години
Македонија

Пендаровски: Македонскиот јазик се уште е негиран

пред 4 години
Македонија

Мицкоски: Политиката на Заев не доведе во ситуација да ни го третираат јазикот како јазична норма

пред 4 години
Вознемирувачки податоци

На секое трето прваче во Бугарија-бугарскиот не му е мајчин јазик

пред 5 години
Непогрешливи двојни стандарди

Академик Георги Марков: Пиринска Македонија е географски Северна Македонија

пред 5 години
Брисел ја разбранува Софија

Академиг Георги Марков: Македонскиот јазик е дијалект на бугарскиот

пред 5 години
Добрососедството на испит

Бугарија сака да го минира македонскиот јазик во Брисел?!

пред 5 години
Дојче веле на грчки јазик

Судот во Сер му „суди“ на македонскиот јазик!?

пред 5 години
Годишно собрание на МАНУ

Академиците Ќулафкова и Беџети во клинч за јазикот!

пред 5 години
За сефте

Грчките разузнавачи бараат преведувачи од „македонски (јужнословенски)“ јазик

пред 5 години
Македонија

Бектеши: Од денеска официјален јазик е и албанскиот јазик (ВИДЕО)

пред 6 години
Треба да научат јазик или да обезбедат доказ за меѓународно признаен сертификат

Отказ за директорите што не знаат странски јазик

пред 6 години
АТИНА ПОДГОТВУВА ПРОТОКОЛ НА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

„Северна Македонија“ ќе може во НАТО само без „македонска нација“

пред 6 години