Ознака: иванов
Во фокусот на 10. Школа за млади лидери се предизвиците на 4-та индустриска револуција

Одблиску со Школата за млади лидери 2019 на претседателот Иванов(видео)

пред 3 дена
Кабинет на претседателот Ѓорге Иванов

Поканата дојде по свеченоста

пред 7 дена
Кохабитација на дело

Знамето на НАТО ќе се крене без врховниот командант

пред 1 нед.
Македонија

Иванов се сретна со Ердоган

пред 1 нед.
Македонија

Ѓорге Иванов: Македонија го заслужи местото во НАТО

пред 2 недели
Македонска кохабитација

Предлогот на Иванов за член на Судскиот совет во собраниска фиока!

пред 2 недели
Рече дека ја зборувал вистината и дека тоа му дава сила

Иванов: Не би променил ниту еден збор од моето обраќање во Собранието и во ООН

пред 1 месец
Новогодишно обраќање на претседателот

Иванов: Да бидеме доблесни да ги признаеме сопствените грешки и да учиме од нив

пред 2 мес.
Годишно обраќање на претседателот Ѓорге Иванов пред пратениците

Македонскиот јазол не може да се пресече, туку внимателно да се разврзе

пред 2 мес.
Пратениците од СДСМ бурно реагираа на говорот на претседателот

Иванов до власта: Вашите лични фрустрации потиснете си ги

пред 2 мес.
Дебата „Македонија: Името е татковина, а јазикот душа на Македонците“

Апел до Иванов за започнување правна процедура во ООН за одбрана на името

пред 2 мес.
Давање на лажен исказ е кривично дело

Кабинетот на претседателот Иванов реагира на исказот на Младеновски за случувањата од 27 април

пред 3 мес.
Самит за климатски промени во Полска

Иванов: Додека говорам тука, многу мои сограѓани дишат воздух кој е еден од најзагадените во Европа

пред 3 мес.
Македонија

Претседателот Иванов ќе го одржи годишното обраќање пред Собранието

пред 3 мес.
Кабинет на Иванов:

Дали сè уште незаконското следење на комуникации се прикрива со користење на измислени извори?

пред 3 мес.
Македонски парадокси

Дали Оливер Спасовски ќе биде македонскиот Александар Ранковиќ?

пред 3 мес.
На одбележувањето на 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна

Претседателот Иванов оди во Париз на покана од Макрон

пред 3 мес.
Претседателот Ѓорге Иванов да го спречи политичкиот прогон во Македонија

Иницијативата Правда за Никола Груевски достави писмо до претседателот Иванов

пред 3 мес.